iPhone Pil Değişim Kampanyası için İlginç İddialar Gündemde

0
113

iPhone yavaşlatma skandalı, geçtiğimiz sene akıllı telefon dünyasını sallamıştı. Telefonların yavaşlatıldığının öğrenilmesi sonrasında Apple’a tepkiler çığ gibi büyümüştü. Marka bu süreçte telefonları neden yavaşlatması gerektiğini de blog sayfaları üzerinden yaptığı paylaşımlarla açıklamıştı. Yapılan açıklamalarda eski iPhone modellerinde yaşanan pil yaşlanması sorunu nedeniyle böyle kararlara imza atıldığı açıklanmıştır.

Yayınlanan yeni güncellemelerle kimyasal yaşlanmanın olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için iPhone cihazlarını yavaşlatmaya devam eden marka, bu sorunu çözmek için bir de pil değişim kampanyası başlattığını da açıklamıştı. Uzun süredir devam eden pil değişim kampanyası için son gelen iddialarsa kafaları karıştırmaya yetmiş gibi gözüküyor.

Pil Değişim Maliyeti Yükseliyor

Apple’ın bu kampanyayı başlatmasının nedeni, iPhone sahiplerinin pillerini ucuza değiştirmekti. Fakat son gelen bilgiler pil değişim maliyetlerinin beklenenin üzerinde olduğu yönünde. Şöyle ki iddialara göre kullanıcıların pilleri değiştirmek adına servise başvurması durumunda, telefonların her açıdan incelendiği ve çiziklerle beraber bazı ekran sorunlarının da kullanıcıya sorulmadan tamir edildiği belirtiliyor. İşin ilginç yanı ise bu tamir sürecinden sonra kullanıcıların çok daha yüksek bir fatura ödemesi gerekiyor.

iPhone Pil Değişim Kampanyası

BBC tarafından da gündeme getirildiği görülen konu hakkında Apple’ın da bir açıklaması var. Apple tarafından yapılan açıklamada “iPhone’unuzda pilin değiştirilmesini zorlaştıran herhangi bir hasar (örneğin, çatlak ekran) varsa, pil değiştirme işleminden önce bu sorunun giderilmesi gerekir. Bazı durumlarda onarım için ücret alınabilir.” İfadeleri kullanıldı.

Bir nevi ek müdahalenin gerekli olduğu ve bundan sonraki aşamada da devam edeceği belirtilmiş oldu. Değişim programında yaşanan bu sorunların ne aşamaya geleceğini ise zaman gösterecek. Şimdilik Apple’ın bunun bir gereklilik olduğunu söylemesi dışında başka bir açıklama yok.

İlginizi Çekebilir: iPhone Şarj Cihazları Değişiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?