iPhone Phablet Modeli İçin İlk Bilgiler Gelmeye Başladı

0
63

Teknoloji devi Apple’ın son günlerde hemen her dakika iPhone 8 akıllı telefonlarıyla gündeme geldiğini görüyoruz. iPhone 8 akıllı telefonlarının tasarımları nasıl olacak? Telefonların ekran teknolojilerinde neler kullanılacak? Donanım özellikleri nasıl olacak? Gibi birçok soruya cevap aranmaya çalışılıyor. Fakat son gelen bilgiler Apple’ın gündemini değiştirecek gibi duruyor. Bu kez Apple’ın iPhone phablet modeli üzerinde çalışmalara başladığı belirtiliyor. İddiaların kaynağı ise Apple’ın yeni akıllı telefonları için verdiği sipariş.

iPhone Phablet Modeli İçin Yeni Rapor

Söz konusu iddiaların nedeni olan satış raporuna göre Apple, 180 milyon yeni OLED ekran sipariş etti. Markanın ekran siparişleri için yaptığı bu başvuruya göre iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılması beklenen 5.5 inç boyutunda OLED ekranların dışında, 180 milyon gibi ciddi bir miktarda 6.46 inç ekran sipariş ettiği görülüyor.

iPhone phablet

6 inç üzerinde phablet modelleri olarak adlandırılan telefonların ekran boyutunda OLED ekranın sipariş edilmesi ise iPhone phablet iddialarını ortaya çıkardı. Elde edilen bilgiler doğruysa bu seride değil ama bir sonraki seride, Apple’ın iPhone phablet modelini sunacağını görüyoruz. Henüz doğrulanmamış olan 6.46 inç ekran boyutuna sahip olan yeni siparişlerin telefonların yapılarını da doğrudan değiştireceğini söyleyebiliriz.

Çerçevesiz Modeller Kullanılabilir

iPhone phablet iddialarının gündeme gelmesinden sonra kafaları karıştıran tek noktanın ise Apple’ın politikaları olduğunu da söylemek gerekiyor. Apple tek elle kullanılabilir ve daha işlevsel olan akıllı telefon tasarımlarını tercih ediyor. Markanın 6.46 inç ekran boyutunu seçmesi durumunda ise bu konuda ciddi sıkıntılar gündeme gelecek.

Apple’ın, iPhone phablet modelinde yaşanacak bu sorunun önüne geçmek içinse tamamen çerçevesiz modellere geçiş yapabileceği belirtiliyor. iPhone 8 için de konuşulan yeni ekran sisteminin detaylarının neler olacağı ve nasıl bir model geleceğini ilk tanıtımlarla beraber görmek mümkün olacak. Detayların ancak bu şekilde belli olduğunu göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?