iPhone PDF Dönüştürme Programı Adobe Scan

0
380

Akıllı telefonlarda en büyük sorunlardan biri olarak gösterilen belge düzenleme sorunu yavaş yavaş ortadan kaldırılıyor. Sürekli paylaşılan yeni programlar sayesinde akıllı telefonlarda da belge düzenleme çok daha kolaylaşmaya başladı. Bu noktada özellikle Office uygulamalarının bir hayli ilgi çektiğini söylemek gerekiyor. Özellikle Word ve benzeri metin uygulamaları akıllı telefonlarda da kullanıcıların en çok kullandığı uygulamalar arasında.

Fakat tüm bunlar bir yana dursun son dönemde bir hayli ilgi çeken ve kullanım alanı her geçen gün biraz daha artan PDF formatı da öne çıkıyor.  Kullanıcıların en çok yaşadığı sıkıntılardan biri olan standart belgeleri PDF formatına döndürme işlemi konusunda da sürekli yeni atılımlar görüyoruz. Bu noktada son haber ise Adobe’dan geldi. Yazılım devi Adobe Scan uygulamasını sunarak PDF sorunu ortadan kaldırmış oldu.

Adobe Scan Nedir? Ne İşe Yarar?

Henüz yeni yayınlanan uygulamanın amacı kullanıcıların standart belgelerini PDF formatına dönüştürmek. Fakat burada dijital belgelerden değil doğrudan fiziksel belgelerden bahsediyoruz. Yani diyelim ki elinizde bir sunum dosyanız ya da bir yazı belgeniz var. Adobe Scan uygulaması sayesinde sadece bu belgenin fotoğrafını telefonunuz ile çekerek anında belgeyi PDF formatına dönüştürebiliyorsunuz.

Akıllı telefonunuzu kullanarak sadece saniyeler içerisinde fiziksel belgelerinizi PDF formatına çevirmenizi sağlayan Adobe Scan uygulaması sayesinde tüm belgelerinizi de kontrol edebiliyorsunuz. Adobe Scan tüm belgelerinizi PDF formatına dönüştürmek içinse özel bir sistem kullanıyor. Siz belgenin fotoğrafını çekiyorsunuz. Ardından çektiğiniz bu fotoğraf Adobe Sensei adı verilen yapay zeka ile işleme alınıyor. Yapay zeka sistemi sayesinde yapılan dönüştürme sonrasında fotoğrafların PDF dökümü elde ediliyor. Bu belgeleri ise kolaylıkla Adobe Cloud hesabınızdan paylaşabiliyorsunuz.

Adobe Scan Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Biz iOS sürümünü ele alacak olsak da iPhone ve iPad PDF düzenleme aracı dışında, Adobe Scan Android cihazlar içinde yayınlandı. Sadece uygulama mağazanızdan ücretsiz olarak uygulamayı indirmeniz mümkün. iPhone ve iPad için App Store üzerinden ücretsiz Adobe Scan uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bunun için bağlantıyı aşağı da vereceğiz. Bunun dışında uygulama genel kullanımda bir ücret istemiyor. Fakat uygulamanın PDF düzenleme moduna girmek için bir üyelik isteniyor ve bu bölümde yaklaşık olarak 15 dolar aylık ücret istemekte.

Adobe Scan App Store İndir

Android Kullanıcılarını da unutmayalım. Android için Adobe Scan İndir.

Eğer yükleme aşamasında ya da kullanım aşamasında Adobe Scan ile ilgili bir sorun yaşarsanız yorum bölümünden bize sorununuzu iletebilirsiniz.   

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?