iPhone Otomos Kılıf Özellikleri ve Kılıfın Satış Fiyatı

0
215

iPhone akıllı telefon serisi için kılıf üretimi yapan birçok firma var. Akıllı telefon modelinin bu kadar yaygın olarak kullanılması nedeniyle en az iPhone serisi kadar telefonun kılıf serileri de dikkat çekiyor. Bu noktada her amaca uygun kılıflar bulmak mümkün. Telefonlara ekstra şarj sağlayan kılıflar, koruma kılıfları derken son günlerde popüler olan bir kılıf serisi daha var. Otomos adı verilen bu kılıfların kullanım amaçları da kullanım şekilleri de farklı. Otomos kılıf tam olarak iPhone akıllı telefonlara nasıl bir ayrıcalık sağlıyor? Otomos kılıf fiyatı ne kadar? Bakalım.

Otomos Kılıf Bütün Özellikleri

Kılıfın amacı şık görüntü ya da telefonun taşınmasını kolaylaştırmak değil. Kılıfların amacı insanları özellikle çocukları telefon bağımlılığından kurtarmak. Otomos kılıf bu amaç içerisinde doğrudan iPhone akıllı telefonlarına monte edilen bir kılıf. iPhone telefonlarının hem yan hem alt üst çerçevelerine kilit sistemiyle oturan kılıfların iPhone akıllı telefonlarına takıldıktan sonra çıkarılması için kendi kilitlerini kullanmak gerekiyor.

Otomos kılıf

Yani bir nevi Otomos kılıf telefonu kilitliyor ve anahtarı olmadan kılıfı açamıyorsunuz. İlk etapta bir kılıf neden telefona kilitlenir düşüncesi hakim olabilir fakat Otomos kılıf amacı gereği sürekli telefonda takılı olması gereken bir kılıf olduğu için bu normal görülen bir özellik.

Bunun dışında kılıflar beraberinde bir kontrol programıyla geliyor. Sürekli telefonda takılı olan kılıfları isterseniz zamanlamayla kullanabiliyorsunuz. Otomos kılıf üzerinde zamanlama yaptığınızda diyelim ki telefon 5 saat kullanılsın dediğinizde bu süre bittiği an telefon uyku moduna alınıyor ve kılıf çıkarılmadan telefonu kullanmak mümkün olmuyor. Özellikle ebeveynler tarafından çok tercih edilebilecek olan kılıf bir nevi çocukların akıllı telefon kullanımını da kontrol altına almayı sağlıyor.

Hareket Sensörleri ve Hareket Takibi

Otomos kılıflarının en büyük artısı üzerinde yer alan sensörler. Kılıf üzerinde yer alan sensörler sayesinde telefonun dikkat dağıtabileceği aktivitelerde telefonun kullanımının önüne geçiliyor. Örnek vermek gerekirse kullanıcı hareket etmeye başlarsa kılıfın koruma özelliği açıldığında otomatik olarak telefon ekranı kapatılıyor. Bu şekilde kullanıcının yol boyunca telefondan kaynaklı olarak dikkat bozukluğu yaşaması gibi olumsuz durumlarında önüne geçilmiş oluyor.

Otomos kılıf

Ayrıca Otomos kılıf üzerinde bulunan hareket sensörlerinin başka bir artısı acil durum algılama modları olması. Eğer telefonun üzerine Otomos kılıf ile beraber yerleştirilen sensörler ani düşme durumları ya da fiziksel etki durumları hissederse bu noktada kullanıcıların belirledikleri acil durum numaralarına mesajlar gönderiliyor. Yine anne babalar için ön görüldüğü düşünülen özelliğin bir hayli çok kullanılacağı düşüncesi de yok değil.

Ekstra Koruma Ve Dayanıklılık

Kılıfların kullanıcıya kazandırdığı yenilikler bir yana dursun kılıfın iPhone telefonlara da kazandırdığı birçok artı var. Bu noktada yeni kılıflar telefonların güvenliğini maksimum seviyeye çıkarıyor. Hem düşmelere hem de fiziksel etkilere karşı telefonun koruma kalkanı olan Otomos kılıf bir koruyucu kılıf olarak da kullanılabilmekte.

Otomos kılıf

Otomos Kılıf Satış Fiyatı

Şu an için sadece iPhone kılıfı olarak satılan Otomos kılıfı, satışa çıkmış durumda. Doğrudan ülkemizde satışı bulunmayan kılıfın tüm servisleri dahil olmak üzere satış fiyatı ise 5 dolar. 2 Yıllık program ve takip uygulaması abonelikleri için 5 dolar ücret istenen kılıf oldukça düşük fiyatlara satılıyor.

Otomos kılıf

Otomos Kılıf Artıları: Hareket sensörleriyle ekran kapama, telefon kullanım süresi zamanlama, acil durum mesajları

Otomos  Kılıf Eksileri: Ülkemizde satışı yok. 2 yıllık servis desteği sorunlu bir kullanım sunabilir.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?