iPhone Modelleri için Yeni Bir Güncelleme Yolda

0
15

Akıllı telefon dünyasında geçtiğimiz hafta iPhone modelleri gündem oldu. Apple’ın akıllı telefonlarına gelen satış yasağı, hem Apple’ın hem de rakiplerinin bir hayli konuşulmasına neden oldu. Qualcomm tarafından Çin’de açılan davanın kazanılmasıyla beraber Apple’ın akıllı telefonlarının satışları durdurulmuştu. Çin genelinde geçerli olan karar için Apple ise ilginç açıklamalar yapmıştı.

Kararın resmi olmasına karşın Apple, satışların devam ettiğini belirtmişti. Markanın neden böyle bir açıklama yaptığı ise sonunda ortaya çıktı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre patent ihlallerini ortadan kaldıracak yeni bir güncelleme yolda.

iPhone Modellerine Çin Güncellemesi

Apple’ın önümüzdeki hafta içerisinde yeni bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. Durumdan etkilenen iPhone modelleri için yayınlanacak olan güncellemenin, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone X akıllı telefonları için geçerli olacağından söz ediliyor.

Daha yeni modellerde iOS 12 işletim sisteminin kullanılması, patent sorununun ortadan kalkmasını sağlamış durumda. Bu modellerde yaşanan iOS 11 işletim sistemi sorununun da yeni güncelleme sonrasında giderilmesi bekleniyor.

iPhone

Güncellemenin sadece Çin’de yaşanan patent sorunu için geçerli olacağını düşünüyoruz. Fakat bu güncellemenin tüm modellerde bir değişikliğe neden olup olmayacağı konusunda kesin bilgiler yok. Çin dışında satışı yapılan iPhone modelleri için de geçerli olacak bir güncelleme söz konusu değil gibi duruyor. Güncellemenin patent davasına ne kadar etki edeceği ise başka bir tartışma konusu.

İLGİLİ HABER:  iCloud Erişim Sorunu Yaşanıyor - Saldırı mı var?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?