iPhone Mini Serisi Tamam mı? Devam mı?

0
143

iPhone 12 akıllı telefonların şahı oldu. Akıllı telefonların en iddialı modellerinden biri diyelim de rakipleri üzmeyelim. 🙂 Şöyle ki telefon en son satış rakamlarına göre 100 milyonu bile geçti. Ama seride bir model var ki istendiği gibi tutmadı. Bu modelin hangisi olduğu konusunda zaten bilgilerimiz var. iPhone 12 Mini modelinden söz ediyoruz. iPhone Mini serisinin ilk akıllı telefonu olan model, ilgi görmeyince de devam edecek mi etmeyecek mi tartışılmaya başlandı.

En son üretiminin de durduğu yönünde haberler paylaşıldı. İşte 13 serisi için de mini modeli gelecek mi gelmeyecek mi hala tartışılıyor. Bir gelecek deniyor bir gelmeyecek deniyor. Yeni iddialar ise durumu değiştirebilecek cinsten.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro Modeline Ait Olduğu Söylenen Kılıf Kamerayı Gösterdi

iPhone Mini Serisi 1 Sene Daha Devam Edecek

Aslında bunun haberini daha önce de yapmıştık. Yine güçlü bir iddia geldi. Onun için yeniden bilgi vereceğiz. Yeni gelişmelere göre iPhone Mini serisi bir yıl daha devam edecek.

Hatta Apple üretim için yeniden Pegatron ile anlaşmaya vardı. Yeniden üretim için anlaşmanın yapıldığı iddia ediliyor. Bu anlaşmayla beraber Pegatron’un mini model üretimini üstleneceği söylenmekte.

iPhone Mini

Yani söylenen iPhone 13 Mini serisinin sunulacağı. Belki de bu serinin satışlarına olan ilgi ile beraber mini durumunun ne olacağı ortaya çıkacak. Şimdilik iPhone 13 mini sonrasında seriye son verileceği söyleniyor.

14 mini modelinin gelmeyeceği belirtiliyor. Ama olur da 13 mini şaşırtırsa, yani 12 mini modelinde olduğu gibi düşük satış rakamları ile kalmazsa, bu durumda 14 mini modellerinin de gelmesine karar verilebilir.

Şimdilik iPhone Mini serisi için gelişmeler bu şekilde. 13 serisinde kaç model bizi karşılayacak bunu net olarak öğrenmek için Eylül ayını bekleyeceğiz.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro Modeline Ait Olduğu Söylenen Kılıf Kamerayı Gösterdi
Sonraki İçerikEn Çok Kullanılan iPhone Hangisi? – Güncellendi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?