iPhone Kutu İçeriği Değişti – Kötü Haber!

1
10611

iPhone 12 modellerinin tanıtıldığı “Hi, Speed” sona erdi. Yeni telefonlar, yeni tasarım, güçlendirilmiş olan kameralar, yenilenmiş olan ekranlar gibi herkes tarafından sevilecek olan özellikler geldi ama iyi haberlerin yanında kötü haberler de var. Telefonların özellikleri ne kadar iyi olsa da iPhone kutu içeriği için önemli değişiklikler yapıldı.

Kutu içeriğinde yapılan bu değişikliklerin olumlu yönde olduğunu söylemek isterdik ama durum bu değil. Kullanıcılar açısından baktığımız zaman kutu içeriği için olumsuz haberler var ve bundan kimsenin memnun olmayacağını düşünüyoruz.

iPhone Kutu İçeriği Değişti – Adaptör Yok, Kulaklık Yok

Daha önce iddialarda yeni iPhone modellerinin kutusunda kulaklık ve adaptör çıkmayacağı iddia edilmişti. Kutunun içerisinde bu aksesuarların çıkmayacak olması eleştirilere neden olmuştu. Fakat Apple iddiaları gerçek kıldı ve gerçekten kutunun içerisinde adaptörü ve kulaklıkları çıkardı.

Bir kötü haber daha verelim. Herkes iPhone 12 kutusundan kulaklık ya da adaptör çıkmayacağını düşünüyor ama gerçek bu değil. iPhone 12’nin kutu içeriği zaten bomboş olacak ama bu durumdan eski iPhone modelleri de etkilenecek.

iPhone 12, iPhone SE, iPhone XR, iPhone 11 serilerinin tamamında kutudan kulaklık ve adaptör çıkmayacak. Bu karar sonrasında iPhone kutu içeriği boş kalacak. Sadece kablo ve telefon gelecek. Eski iPhone kullanıcısıysanız ve telefonları yenilemek istiyorsanız çok sorun yok ama yeni bir iPhone almak isterseniz o zaman yeni bir adaptör de almanız gerekiyor.

iPhone kutu içeriği

Kutu içeriğinin bomboş bırakılmasının nedeni için Apple çevreci gerekçeleri öne sürüyor. Yani diyor ki plastik tüketimini azaltmak için böyle bir karara imza attık ve siz de bize destek olun. Fakat çevreci olarak öne çıkan ve kutuları boşaltan Apple’ın, fiyatlarda bunu göstermediğini görüyoruz. Kutudan adaptör ya da kulaklık çıkmıyorsa eğer, o zaman bunun fiyattan düşürülmesi lazım.

Ama böyle bir durum yok. Hem fiyat sabit hem de telefonların aksesuarları yok. Çevreci olan Apple mı olacak yoksa kullanıcılar mı olacak bilmek zor ama bu karar çok konuşulacak gibi duruyor. Şimdiden tepkiler gelmeye başladı.

Önceki İçerikiPhone 12 Pro Max Tanıtıldı – Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi
Sonraki İçerikBazı iPhone Modeller Satıştan Kalktı – Hangi iPhone Modelleri Satılıyor?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?