iPhone Kilit Ekranı Mesaj Gizleme Nasıl Yapılır?

8
35313

iPhone, kolay ve mükemmel bir mobil kullanım sağlaması nedeniyle kullanıcıların sahip olabileceği en iyi akıllı telefonlardan biridir. Küçük ekranlı iPhone SE’den en yeni iPhone X’e kadar uzanan geniş model yelpazesi, kullanıcılara ihtiyaçlarına göre seçim yapabilme olanağı sağlar.

iPhone e-posta, mesajlar ve sosyal medya hesapları gibi birçok servisi pratik bir şekilde kullanmanızı sağlayacak özelliklere sahiptir. E-postalarınızı kontrol etmek veya Facebook durumunuzu güncellemek için sadece birkaç dokunuş yapmanız yeterlidir. Bir e-posta veya mesaj alındığında, iPhone kilit ekranında bir bildirim görünür. Varsayılan olarak mesajın bir önizlemesi ekranda görünecektir. Mesaj önizlemesini etrafınızdaki meraklı gözlerden saklamanız gerekenler durumlar olabilir.

Aşağıda yer alan adımları izleyerek, iPhone kilit ekranı mesaj gizleme işlemini yapabilirsiniz. Cihazınızda iOS 11 yüklüyse daha şanslısınız. Çünkü iOS’un en yeni sürümü bildirim ayarları üzerinde daha fazla kontrol elde etmenizi sağlar.

iPhone Kilit Ekranı Mesaj Gizleme

 1. Ayarlar uygulamasını açın ve Bildirimler‘e dokunun.
 2. Mesajlar‘ı seçin ve Önizleme Göster seçeneğinin yanındaki anahtarı Kapalı konuma getirin.
 3. Ayarlar’dan çıkın.

iPhone Kilit Ekranı Mesaj Bildirimlerini Tamamen Kapatma

iPhone kilit ekranı mesaj bildirimlerini tamamen kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Ayarlar uygulamasını açın ve Bildirimler‘e dokunun.
 2. Mesajlar‘a gidin ve ekranı aşağı kaydırın.
 3. Kilit Ekranında Göster seçeneğini Kapalı konuma getirin.
 4. Uyarıları kapatmak için tüm uyarı türlerini Kapalı konuma getirin.

iPhone Tüm Uygulamalar İçin Bildirim Önizlemelerini Kapatma

Tüm uygulamalar için bildirim önizlemelerini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlar‘ı açın ve Bildirimler‘e dokunun.
 2. Ekranın üstündeki Önizlemeleri Göster seçeneğine dokunun.
 3. Seçeneği Kilit Açıkken şeklinde ayarlayın.
 4. Ayrıca Asla seçeneğini seçerek telefonunuzun kilidi açıkken bile hiçbir zaman önizleme göstermeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

İLGİLİ HABER:  Yavaş Çalışan iPhone'u Hızlandırmanın 7 Etkili Yolu

8 YORUMLAR

 1. Bilgileriniz için teşekkürler bir sorum olacak. İşim gereği Telefonumun kilit ekranında gelen mesajların sadece bildirim olarak gözükmesini istiyorum. Yani mesajın ve gönderen kişinin kilit ekranında görünmesini istemiyorum. Öncesinde ayarlarım bu şekildeydi fakat şimdi aynı ayarları bulamıyorum yardımcı olur musunuz?

 2. Eşime bir akşam whatsapp emojili bir mesaj geldi, iki saniyeliğine geldi ve kayboldu. İsim yoktu mesajda ama o mesajı bir türlü bulamadım. Böyle bir şey nasıl olabilir. Lütfen yardım edin.

 3. Merhaba.
  Dediklerinizi yaptığım’da yine aynı herşey gözüküyor mesaj’ın içeriği,gönderen’in kim olduğu konusu falan hepsi gözüküyor.Bu nasıl oluyor acaba?..Velâkin neyden kaynaklı’dır?
  Ayrıca İOS 13 kullanıcısıyım.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?