iPhone Kameraları Uzun Süre Değişmeyecek

0
301

iPhone akıllı telefonlarında bir değişiklik yapılması zaman alıyor. Tasarımı değiştirmek, yeni ekranlara geçmek ve benzeri değişiklikler Apple için zaman alıcı değişiklikler.

Büyük değişiklikler birkaç nesilde bir yapılıyor. İşte bu durumu destekleyen bir açıklama ünlü Apple analisti Min Chi Kuo tarafından geldi. Ünlü analistin yeni açıklamalarına göre Apple çok uzun bir süre kameralarda değişikliğe gitmeyecek.

İlginizi Çekebilir: Mini LED Ekranlı iPad Pro için Son Gelişmeler

iPhone Lensleri 2023 Tarihine Kadar Değişmeyecek

Kuo’nun paylaştığı yeni bilgilere göre iPhone akıllı telefonlarında kullanılan lensler, 2023 yılına kadar sabit kalacak. Buna göre değerlendirecek olursak iPhone 15 akıllı telefonlarına kadar aynı lensler kullanılmaya devam etmiş olacak.

Lens konusunda son değişiklik iPhone 12 modelinde olmuştu. 6P lens kullanımı yerine yeni akıllı telefonda 7P lens kullanılmaya başlanmış ve yedi bileşenli lens ile beraber kamera performansı arttırılmıştı.

7P elementli f/1.6 diyafram açıklıklı olarak öne çıkan lensler, akıllı telefonların düşük ışık altında çekimlerinin de kalitesini arttırmayı başardı. İşte Kuo’nun söylediklerine göre bu lensler çok uzun süre kullanılacak.

iPhone 13 ve iPhone 14 akıllı telefonlarında yine bu lenslerin kullanılacağı söylense de iPhone 15 akıllı telefonlarında nasıl bir değişiklik yapılacağı net değil.

iPhone

Kuo’ya göre lenslerin yenilenmesi zaman alacak ama yenilendiği zaman da çok iddialı bir kamera düzenine geçiş yapılacak. Yani sizin anlayacağınız iPhone 15 akıllı telefonlarında çok daha başarılı bir kamera bizi karşılayacak.

Değişikliğin ne boyutta olacağı konusunda henüz bir bilgi yok. 7P elementli lenslerin ne kadar üzerine çıkılacağı bir yana 2 modelde mevcut lensleri kullanmanın nasıl bir strateji olduğu da tartışılır.

Bu iPhone 13 ve iPhone 14 akıllı telefonlarında çok önemli bir kamera değişikliği olmayacağı anlamına geliyor. Bir yandan Samsung ve Xiaomi gibi rakipler bu konuda çok iddialı atılımlar yapıyor. iPhone için değişiklik yapılmaması biraz geri planda kalması demek oluyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?