iPhone Kameraları Değişiyor – Yeni Sistem Nasıl Olacak?

0
173

iPhone kamerası, iPhone 12 modeliyle beraber yeni bir döneme girdi ama o istenen değişiklikler sunulmadı. Nitekim DxOMark değerlendirme puanlarında da bunu gördük. Tamam telefonlar sıralamanın üst kısımlarında ama o bazı noktalarda çok geri kalıyorlar.

Özellikle zoom konusu. Rakipler 60-70 puanlara çıkarken Apple’ın zoom konusunda 30-40 puan bandında kaldığını görüyoruz. İşte bu durum için bir değişikliğe adım atılacağı ortaya çıktı. Min Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgilerden sonra şimdi de yeni raporlar Apple’ın böyle bir değişiklik yapacağını gösterdi.

iPhone Kameralarına 10x yakınlaştırma Artısı Eklenebilir

Yeni raporlara göre artık yakınlaştırma performansında da yüksek bir performans yakalamak isteyen Apple, 10x özelliğini sunacak. 10X yakınlaştırma sunabilmek için de markanın özel bir periskop lens kullanacağı söyleniyor.

Aslında bu bilgi yeni değil. Huawei’nin akıllı telefonlarında kullandığı ve gayet iyi sonuçlar aldığı periskop lenslerin iPhone 12 modellerinde de yer alacağı iddia edilmişti fakat yeni iPhone için bunları göremedik.

10X yakınlaştırma

Şimdi ise Apple’ın SEMCO üzerinden periskop lens siparişlerini verdiği söyleniyor. Yani marka henüz iPhone 12 modellerini yeni sunmuş olmasına rağmen iPhone 13 için çalışmalar başladı. The Elec raporunda yer alan bilgide, SEMCO üzerinden lenslerin alınacağı ve bir sonraki model akıllı telefonlara entegre edileceği söyleniyor.

10X yakınlaştırma

DigiTimes tarafından da doğrulandığı söylenen bilgiler için Apple’ın herhangi bir paylaşımı ise bulunmuyor. Zaten şu aşamada Apple’ın herhangi bir bilgi paylaşımı yapması da mantıklı değil. Henüz iPhone 13 isminin geçmesi için doğru zaman değil. Bu tür değişikliklerin yapılacağının sızması, aslında Apple için kötü haber.

Çünkü markanın bir sonraki modelde kamera değişikliği yapacağını düşünen kullanıcılar iPhone 12 yerine iPhone 13 modelini bekleyebilir. Kameradaki bu değişikliklerin doğru olup olmadığını görmek adına uzun bir süre beklememiz gerekecek. Zaman zaman gelecek sızıntılar bize bilgi sağlayacaktır ama resmi açıklama için bir kere önümüzdeki senenin sonbahar aylarını beklemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?