iPhone Kamera Lensleri Önümüzdeki Sene Değişmeyebilir

0
341

iPhone 8 ve iPhone X akıllı telefonlarının en çok öne çıkan özelliği kamera kısmı oldu. Apple’ın hem kullandığı yeni A11 Bionic işlemcileri içerisinde yer verdiği yapay zeka artısı hem de kullanılan lensler markayı bir hayli öne taşıdı. Özellikle iPhone X akıllı telefonlarının satışa çıkmasından sonra, kamera konusunda ne kadar başarılı modellerle karşı karşıya kaldığımızı daha net bir şekilde öğrenmiş olduk. iPhone X modelinde kullanılan lenslerin ise 6P olduğu açıklanan bilgiler arasında. Son gelen iddialara göre ise Apple bu lensleri daha uzun süre kullanacak. Söz konusu iddiaları ortaya atan isim ise oldukça tanıdık. İddialar Kuo tarafından geldi.

iPhone X Kameraları Kullanılmaya Devam Edecek

KGI analisti olan Ming Chi Kuo tarafından yapılan açıklamalara göre Apple sanılanın aksine 7P lenslere geçiş yapmayacak. Önümüzdeki sene kullanılacak olan akıllı telefon kameralarında yer verileceği belirtilen 7P lenslerinin kullanılmamasının nedeni ise mevcut sistemin oldukça başarılı olmadı. En az yarı profesyonel bir kamera kadar çekim yapabilen iPhone X, 6P lensler ile gelinebilecek noktayı gösteriyor.

iPhone X

Yani zaten istenen başarı şu an için elde edilmiş durumda. Bunun dışında iPhone X kameralarının ilgi odağı olmasını sağlayan daha birçok teknolojinin de yine destek kısmında kameralarda yer alacağı düşünülüyor. Böyle bakıldığı zaman çok daha başarılı olarak sınıflandırılan 6P lenslerinin önümüzdeki sene de devam etmesi oldukça mantıklı olarak gösterilebilir. Kuo tarafından yapılan açıklamada bunlarla sınırlı kalmadı.

Tüm bunlara ek olarak ünlü analist Apple’ın bir daha tedarik sorunu yaşamak istemediğini de belirtti. Yani tek neden mevcut teknolojilerin 1 sene daha üstün performans göstereceğine olan inanç değil. Bunun dışında telefonların 7P lenslerinin yine tedarik sorunlarına neden olabileceği. 7P lenslerin tedarik kısmında ve ücret kısmında bir artış sağlaması Apple’ın yine tercih edeceği bir durum değil gibi gözüküyor. iPhone X modelinde yer alan kameranın uzun kullanımlarda ne kadar başarılı olacağı alınacak bu kararda oldukça etkili olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Apple Yeni Bir Marka Değeri Rekoruna Gidiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?