iPhone, iPad ve Mac arasında basit bir hareketle resim transferi nasıl yapılır?

0
57

Apple ekosistemi birbirini destekleyen teknolojilerin, yöntemlerin yer aldığı bir ekosistem. Bunların arasında da dosya paylaşımı geliyor. Bu yazımızda basit bir parmak hareketiyle iPhone, iPad ve Mac arasında nasıl resim transferi yapabileceğinizi anlatacağız. Siz de bu cihazlardan en az ikisine sahipseniz bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.

Aşağıda gösterdiğimiz yöntemle görüntüleri cihazlar arasında paylaşmanın yanında metin belgelerini de cihazlar arasında paylaşmanız mümkün.

Aşağıda anlattığımız adımları kullanabilmeniz için Wi-fi ve Bluetooth’unuzun açık olması önemli. Ayrıca cihazlarınızın aynı Apple kimliği ile kullanılması ve aynı ağa bağlı olması şart.

Adım 1:  Mac’te, Sistem Tercihleri -> Genel -> Bu Mac ile iCloud aygıtlarınız arasında Aktarmaya İzin Ver’i kısmındnan Aktarımı etkinleştirin.

Adım 2: iPhone/iPad’de Ayarlar -> Genel -> Aktarım’ı açın.

Adım 3: ‌iPhone‌ veya ‌iPad‌ üzerinde, bir fotoğraf üzerinde üç parmakla kıstırma hareketi yapın. Mac’te Command+C klavye kısayolunu kullanın.

Adım 4: Aktarım yapmak istediğiniz fotoğrafı  veya metni açın.

Adım 5: Üç parmağınızla dışarı doğru sürükleme yapın.

Adım 6: Diğer cihazda üç parmağınızla içe sürükleme yöntemini kullanın. Yapıştırmak için ayrıca Commad + V tuş kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.

İşlemin nasıl yapılacağını aşağıdan da görebilirsiniz:

Önceki İçerikWindows 11 Neden “Sistem Gereksinimleri Karşılanmadı” Diyor?
Sonraki İçerikiPhone SE 3 ‘ün en iyi özellikleri
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?