iPhone İçin OLED Ekran İddiaları Kesinleşmeye Başladı

0
40

iPhone 7 serisi akıllı telefonların en çok eleştirilen yanı telefonların eski serilere göre çok fazla farkının bulunmaması olmuştu. Özellikle tasarımsal konularda değişikliğe gitmediği için eleştirile alan Apple’ın neden böyle bir karar aldığı ise hala anlaşılmış değil. Zira iPhone 7 ilk açıklandığında Apple’ın bu seri için cam kasa ve OLED ekran kullanımına geçeceği iddia edilmişti. Fakat tanıtımda böyle değişikliklerin olmayacağının açıklanması Apple’ın iyiden iyiye eleştirilerin hedefi haline gelmesine neden oldu.

Her ne kadar iPhone 7 serisinde bu tarz bir değişikliğe gitmese de Apple’ın 10.yıla özel olarak çıkarılacak modelin üzerinde benzeri değişiklikler yapacağı iddia ediliyor. iPhone 8 için ortaya atılan ilk iddialarda tıpkı iPhone 7 serisinde olduğu gibi cam kasa ve OLED ekranlı tasarım olacağı belirtiliyor.

OLED Ekran Kesin Mi?

Bu noktada yeni serinin tasarımı için ortaya atılan ilk iddia cam kasa olmuştu. Telefonun arka kısmının bile gözükmesini sağlayacağı düşünülen cam kasa tasarımının henüz kullanılıp kullanılmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Fakat cam kasanın yanı sıra bir diğer iddia olan OLED ekran için artık neredeyse durumun kesinleştiğini söylemek gerekiyor. AppleInsider tarafından da yapılan haberlere göre Apple tarafından net bir açıklama yapılmamış olsa da OLED ekranlar yeni seride kesin olarak kullanılacak.

LCD ekran teknolojisinin eskimesi ve iPhone 7 üzerinde bu tercihlerle eleştiri alması Apple’ın bir nevi kesin olarak OLED ekran teknolojisine geçeceğini gösteriyor. Ardı ardına OLED ekran iddiaları gelirken Apple’ın bu konuda herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı da merak ediliyor. Zira kesin bilgi ancak Apple açıklaması ile ortaya çıkacak gibi.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Gerçekten Rekor Bir Ücretle Gelebilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?