iPhone İçin Merakla Beklenen Anket Sonuçları Açıklandı

0
116

Apple’ın iPhone serisi sadece akıllı telefonun özellikleri nedeniyle tercih edilen bir seri değil. Bunun dışında Apple’a hayan olan ve telefonların özellikleri ne olursa olsun tartışmasız bir şekilde iPhone telefonlarını tercih eden ciddi bir Apple fan kitlesi var. Bu şekilde markanın bir nevi kendi kullanıcı kitlesini oluşturmayı başardığını da söylemek yanlış olmaz.

Bu nedendendir ki markanın hemen her yeni modelinde en kötü oranlarda bile ciddi bir satış miktarı elde ediliyor. Öyle ki bu durum artık anket araştırmalarına bile konu olmaya başladı. Artık her sene yeni iPhone modeli gelmeden önce Apple’ın akıllı telefonlarının tercih edilip edilmeyeceği konusunda anketler yapılıyor. Benzeri bir anket iPhone 8 akıllı telefonları içinde yapıldı.

iPhone Kullanıcıları iPhone 8’i Tercih edecek Mi?

Hayran kitlesine sahip olan markanın iPhone 8 akıllı telefonları için yapılan anketlere göre Apple’ın yeni serisini bekleye birçok Apple kullanıcısı var. Apple kullanıcısı olan 1000 kişiyi temel alarak yapılan anketlere göre kullanıcıların %92 oranında yeni telefonları beklediği ortaya çıktı.

iPhone anketleri
iPhone satışları

%92 oranı oldukça ciddi bir oran olarak gösterilebilir. Aynı dönemde geçen yıl yapılan anket çalışmalarında Apple’ın sadece %80-82 oranında sadakat elde ettiği belirtilmişti. Şimdi ise bu oranın %9 seviyesine çıkmış olması iPhone 8 alacak kullanıcıların sayısının çok daha fazla olduğunu gösteriyor.

iPhone 8 Satışları Rekor Kırabilir

Bunun yanında yeni seri akıllı telefonlar için yapılan tüm araştırmalara göre birçok Apple kullanıcısı yeni modeli tercih edecek ve yüksek fiyatlarına rağmen iPhone 8 satış rekoru elde edecek. Samsung’un Galaxy S8 akıllı telefonlarını geçebilir mi bilinmez ama şimdiden bu araştırmaların beklentileri yükselttiği de bir gerçek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?