iPhone hoparlör, ahize ve mikrofon sorunları

64
137510

Apple ürünleri kullanıcılarının yaşadıkları sorunları çözmelerinde onlara yardımcı olmak temel amaçlarımızdan birisi. Sitemizde bu çerçevede binlerce yazı yayınladık. Bu yazılara ulaşım bazen zor olabiliyor. Biz de Sorun çözme konularını kategorilendirerek, sizlere daha kolay ulaşma imkanı sağlamak istedik. Bu yüzden Apple Sorun Giderme sayfası hazırladık.  iPhone sorunları başlığı altında da, hoparlör sorunu yaşayanlar için bu sayfayı ayırdık. Bu sayfayı sürekli güncellenecek, dinamik bir sayfa olarak hazırlamaya gayret ettik. Sizlerin de soruları ve çözümleriyle bu sayfa sürekli güncellenecektir.

Bize gelen soruları aşağıdaki gibi derledik:

 • iPhone hoparlörden ses gelmiyor. (ses çıkmama sorunu)
 • iPhone hoparlörü cızırtı yapıyor.
 • iPhone 7’de ses gelmeme sorunu yaşanıyor.
 • iPhone 7 Plus’da ses gelmeme sorunu yaşanıyor.
 • iPhone 7’nin sol hoparlörü hakkında sorular geliyor.
 • iPhone 8 hoparlörü ve iPhone 8 Plus hoparlörü hakkında sorular geliyor.

Şimdi bu ve diğer bir çok soruya cevap verelim.

Güncelleme: Bu yazı ilk kez 12 Haziran 2018 tarihinde yayınlanmıştır. 13 Aralık 2021 tarihinde son bilgilere göre güncellenmiştir.

Hoparlör mü ahize mi?

Hoparlör ile ahize aynı şey değildir. Sorununuz nerede? Kulağınızı dayadığınız ahize kısmında mı, yoksa müzik dinlerken kullandığınız hoparlör kısmında mı?

iPhone 5,5C ve 5S Hoparlör Yeri
iPhone 6s ahize değişimi

Geleneksel çözüm yolları

iPhone sorun gidermede en çok kullanılan çözüm yollarını aşağıda sıraladık. Konu içerisinde bunlara atıf yapacağız. Bu yöntemler iPhone ses gelmeme sorunu için de geçerli. Bu sorun her zaman donanımsal olmayabilir. Çoğu zaman eksik bir güncelleme de bu soruna neden olabiliyor. iPhone’unuzdan ses gelmiyorsa aşağıdaki adımları deneyin:

Çözüm 1: iPhone’unuzu kapatıp açın.

Çözüm 2: iPhone’unuza hard reset yapın. Hard reset yapmayı öğrenmek için tıklayın.

Çözüm 3: iPhone’unuzu güncelleyin. iOS sürümünüzün güncel olup olmadığını anlamak  için, iPhone’unuzdan Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip ediniz. Güncelleme yaparken, iTunes programı ile pc üzerinden güncelleme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü OTA (kablosuz) güncellemelerinde sıklıkla sorun çıkıyor.

Çözüm 4: iPhone restore edebilirsiniz. Restore etme işlemi ile isterseniz aynı iOS sürümünüzü yükleyebilirsiniz. İsterseniz de imzası açık, daha eski bir iOS sürümünü yükleyebilirsiniz. Bu işlemleri nasıl yapacağınızı öğrenmek için tıklayın.

Not: Herhangi bir iOS güncellemesinden sonra ses çıkmama sorunu yaşamaya başladıysanız, muhtemelen sorun yazılımsaldır. Önceki iOS sürümüne dönmek iyi bir çözüm olabilir. (Çözüm 4) Yeni bir güncelleme de yapabilirsiniz.

iPhone hoparlörü nasıl değiştirilir?

iPhone 6s hoparlör değişimi

iPhone hoparlörünü değiştirmek, uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Ama yine de yapmak isterseniz ifixit.com sitesinde bu konuda ayrıntılı rehberler bulabilirsiniz. Youtube.com’da da videolu içerik bulmanız mümkündür.

iPhone hoparlörü / ahizesi nasıl temizlenir?

iPhone hoparlör temizliğini, uzmanlar iPhone’u tamamen sökerek yaparlar. Ama yetkili olmayan kişiler cihazın içini açarsa, cihaz garanti kapsamından çıkar. Hem de hoparlör sökmek o kadar da kolay bir iş değildir.

Aşırıya kaçmamak kaydıyla hoparlörü şu şekilde temizleyebilirsiniz:

1- Aşırı olmayan bir basınçlı hava ile temizlik yapılabilir. Bu işlemde çok dikkatli olmak gerekiyor. Hava basıncı ile telefonunuzu tamamen bozabilirsiniz.

2- Diş fırçası ile de hassas bir şekilde temizlenebilir.

3- İzolebant da iyi iş görüyor. Deliğe girecek şekilde ters olarak yuvarlayıp, deliğe soktuğunuzda, tüm tozları çekiyor. 🙂

Dikkat: Bu işlemleri yaparken dikkatli olunuz. Tamamen hoparlörü bozabilirsiniz.

iPhone kulaklık girişi nasıl temizlenir?

iPhone kulaklık girişinin tozlanması, kulaklık takıldığında çalışmamasına neden olabilir. Bu yüzden bazen kulaklık girişini de temizlemek gerekebilir. Bunun için;

1- Kulaklık jakı takılıp çıkartılabilir. Uzun süre jack takılmadığında kulaklık girişi tozlanabiliyor.

2- Bant yuvarlanarak, kulaklık girişi temizlenebilir.

iPhone hoparlörü bozuldu. Garanti kapsamında değiştirilir mi?

Bu soru sık geliyor. Garanti şartlarından birisi, kullanıcı hatası olmamasıdır. Örneğin, iPhone’unuz suya düştü. Hoparlör de bozuldu. Garanti kapsamında işlem yapmazlar. Çünkü kullanıcı hatası olarak değerlendirilir.

Kullanıcı hatası olmadığı sürece iPhone hoparlörü de garanti kapsamında tamir edilir veya değiştirilir.

iPhone mikrofonunu ve hoparlörü nasıl test edilir?

iPhone’unuzda sesli notlar uygulamasını açın. Uygulamayı açmak için Siri’den yardım alabilirsiniz. “Ses kaydet” demeniz yeterli. Ses kaydı sonucunda hem mikrofonunuzu hem de hoparlörünüzü test etmiş olacaksınız. Hoparlör arızası olup olmadığı bu şekilde anlaşılabilir.

iPhone hoparlörü bozuldu. Cihaz değişimi yapılır mı?

iPhone Cihaz değişimi yapılabilmesi için;

1) Garanti kapsamında olmalı.
2) Tamiri mümkün olmamalı veya değişim yapılması daha kolay olmalı
3) Sorun kullanıcı hatasından kaynaklanmamalı.
Cihaz değişimine servis karar veriyor. Hatta çoğu zaman Apple onarım merkezine gönderiliyor cihaz ve onlar değişim olup olmayacağına karar veriyorlar. Hoparlör sorunlarında genellikle tamir yoluna gidiliyor.
iPhone cihaz değişimi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için iPhone cihaz değişimi  yazımıza göz atabilirsiniz.

iPhone cihazım var. Karşı taraftan ses gelmiyor. Sadece kulaklıkla konuşabiliyorum. Ne yapabilirim?

Burada hoparlör sorunu ile değil de ahize sorunu ile karşı karşıyasınız. Ahizenin çalışmama sebebi yazılımsal olabileceği gibi donanımsal da olabilir. Yazımızın başındaki çözüm yollarını sırayla deneyiniz. Sorun devam ediyorsa,

1- Kulaklık girişinde takılı bir şey varsa çıkartın.

2- Tamir etmek için sivri bir şeyler kullanmayın. Ahizeyi bozarsınız. Düşük basınçlı hava ile toz varsa, düzeltebilirsiniz. Aşırı hava tamamen ahizeyi bozabilir. Dikkat ediniz.

Düzelme yoksa donanımsal bir sorundur servise götürünüz.

 

Konuşurken Ahize’den ses çok az geliyor ve karşıya az gidiyor.

1- Öncelikle ekran koruyucu filmin veya kılıfın ahizeyi ve mikrofonu kapatmadığından emin olun.

iPhone ahizesi açık durumda olmalı

iPhone modelinize göre ahize ve mikrofon yerleri değişiklik gösterebilir.

2- Ses açma düğmesini sonuna kadar açık duruma getirin.

3- Zarar vermeden ahize kısmını temizleyebilirsiniz. Diş fırçası gibi bir şey iş görebilir.

4- Sorun sinyal gücünün zayıflığı ile ilgili olabilir. Başka bir yerde deneme yapın.

5- Sorun operatörle veya sim kartla ilgili olabilir. Sim kartınızı değiştirip deneme yapın.

6- Yazının başında bahsettiğimiz temel çözüm yöntemlerini sırayla deneyin.

Müzik dinlerken Siri otomatik olarak açılıyor. Ne yapabilirim?

1- Hard reset yapınız. (çözüm 2)

2- Ayarlar > Genel > Siri kısmından “Hey Siri” denilince açılmasını kapatın.

Telefonda konuşurken hoparlör cızırtı yapıyor. Ne yapılabilir?

Hoparlör sorunu donanımsal ise ancak servis tarafından çözülebilir.  Donanımsal değilse;

1- Ses seviyesi çok açık olabilir. Ses kısma düğmesinden ses seviyesini değiştirip deneyin.

2- Bluetooth açık ise kapatın.

3- Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik menüsünde “Telefon gürültüsünü gider” kısmını aktifleştirin.

4- Sorun yazılımsal veya güncelleme sonrası meydana geldiyse yazının başında listelediğimiz temel çözüm yöntemlerini deneyin.

Telefonda konuşurken sesim karşıya cızırtılı gidiyor.

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik menüsünde “Telefon gürültüsünü gider” kısmını aktifleştirin. Düzelmezse, temel çözüm yollarını deneyin. Yine düzelmiyorsa,

Sorun mikrofondan olabilir. iPhone ile sesinizi kaydedin. Ses kaydını dinleyin. Yine cızırtı oluyor mu? Olmuyorsa;

 • iPhone’larda 2 mikrofon bulunur. Telefonla konuşurken kullanılan mikrofon başka, ses kaydederken kullanılan mikrofon başkadır. Telefonla konuşurken kullandığınız mikrofon bozulmuş olabilir. Değiştirmek gerekebilir.

iPhone hoparlör değişim ücreti ne kadar?

iPhone yetkili ve resmi servislerinde, garantiniz varsa ve kullanıcı hatası yoksa tamirat ve değişim ücretsiz yapılır. Ama garantiniz bittiyse veya kullanıcı hatası varsa cihaz değişimi ücreti ödersiniz.

13 Aralık 2021 itibarıyla cihaz değişimi ücreti için tıklayınız.

Fiyatlar biraz mantıksız mı geldi? Açıkçası konuyu hazırlarken değişen bir durum var mı diyerek 2 farklı Apple yetkili servisi aradık. İkisinden de aldığımız cevap aynı oldu:

 • Test yapılır. Kullanıcı hatası varsa, diğer onarım kısmından ücretlendirme yapılır. (Yukarıdaki linkten güncel fiyatı görebilirsiniz.) Çünkü hoparlör değişimi de kasaya bağlı bir değişimdir. İstenirse aynı fiyatla ücretli değişim de yapılabilir.

Evet durum bu şekilde. Önerimiz garanti kapsamında iPhone ses sorununu çözdürebilecekseniz yapın. Ama garanti kapsamında işlem yaptıramayacaksanız özel Apple servislerinde işlem yaptırın.

iPhone hoparlör sorunları hakkında daha önce yazdığımız iPhone hoparlör sorunu nasıl çözülür? yazısına da göz atmanızı öneririz.

iPhone hoparlör ve ahizesi ile ilgili sorununuz hala çözülmediyse teknik servisimizden bilgi alabilirsiniz. Teknik servis sayfamız için tıklayın.

Sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

 

 

 

Önceki İçerikSEOPix ile Google’da Zirveye Tırmanın!
Sonraki İçerikiOS 15.2 Güncellemesi Yayınlandı!
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

64 YORUMLAR

 1. Merhaba, ahizemden ses aşırı kısık geliyor. Üzerini temizledim ahizenin, format attım kapatıp açtım ayarların hepsini değiştirdim en son ahizeyi kendim değiştirdim yine de ses az geliyor bir türlü düzelmiyor delirme seviyesine geldim lütfen yardım edebilecek birşey var mı söyler misiniz

  • Merhaba. Ahizeyi kendiniz değiştirdiğinize göre cihazın garantisi yoktur ve teknik tamir işlerinden anlıyorsunuz demektir. Sorun ahizede olsa değiştirince devam etmmemesi gerekirdi. Ses açma kapama tuşu çalışmıyor ve sürekli kısıkta kalmış olabilir mi?

 2. Güncellemeden sonra aramalarda ses gidip gelmemeye başladı,video çektiğimde ses olmuyor videoda,wi-fi kısmı pasif yani telefonun wi-fi özelliği yok şu an..Servise götürdüğümde 7lerde kronik sorun var dediler ekranım kırık olduğu için ekran değişim parası istediler tamam dedim.Daha önce telefon açıldığı için garanti kapsamı dışında dendi ve hiç bakılmadı bile. Yapılabilecek bir şey var mı sizce??

 3. IPhone 7 ilk aldığımda ahize ses normaldi kısa sure sonra ses azaldı üstüne bide cebimde ufak bi ekran ön camı çatlak oldu garantiye götürsem ne gibi cevap alırım teşekkürler ..

 4. ön kamera ile video çekerken ses yok ve siri sesimi durmuyor diğer konuşmalrda falan sıkıntı yok . ön kamera ile video çekerken sadece ahizeye doğru yaklaşıp yüksek sesle konuştuğum zaman ses çıkıyor sorun nerde ahizeninmi değişmesi gerekir teşekkürler .

 5. Merhaba
  Bende 3 adet iphone var 6 7 8 Modelleri bunları son güncellemesin den sonra telefonlarımın ahize sin den ses çok kısık bir şekil de gelmeye başladı karşı taraf dakini çok zor duyuyorum hiç bir şekil de anlaşılmıyor konuşması telefonu kulağıma sokucam resmen apple den böyle birşey beklemezdim hiç gerçek den apple güvenip o kadar paralar bağlıyoruz yazık macbook aldım onun problemi başka telefonlarını kullanıyorum problemi oluyor yıllar dır kullanıyorum 6 dan sonra hep sorunlar yaşamaya başladık lütfen telefonumun ahize problemi nedir ne yapmalıyım bunla alakalı bir yardımcı olurmusunuz.

  • Merhaba Orhan bey. Hepsinde de aynı zamanda ve güncelleme sonrasında olması, sorunun güncellerken olduğu dolayısı ile yazılımsal olduğu anlamına geliyor. Hard reset, restore gibi işlemleri deneyebilirsiniz.

 6. Merhaba,
  Kırılan ekranımı internetten alarak monte ettim ekranda hiç sıkıntı yok.
  Fakat;
  Ön ve arka kamera çalışmıyor. Reset sonrası çalıştı bir sefer fakat hala siyah ekran görünüyor. Flaş da fener olarak açılmıyor.
  Parmak izi okuyucusu çalışmıyor. Home tuşu olarak çalışıyor.
  Ahizeden ses gelmiyor. Çağrı yapınca ekran kararıyor. Bu nedenle üstteki flexlerde değildir diye düşünüyorum ama ahizeden başka birşey de olabilir mi? fikir verip yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Merhaba Kerem bey. Ekranda sıkıntı yok demişsiniz ama çoğu şey çalışmıyor. Orjinal olmayan ekranlarda parmak izi okuyucu çalışmıyor genelde. Ben teknik servisten anlamam fazla. İsterseniz gsmiletişim’de ki arkadaşlarla bir konuşun.

 7. Merhabalar. iPhone 7 Plus telefonum var ve su an mikrofonla ilgili sorun yaşıyorum. Aramalarda karşı taraftan ses gelmediği gibi benim sesimde karşı tarafa ulaşmıyor. Siri’ye ulaşım sağlayamıyoruz sesimi hiç algılamıyor. Sesli notlara kayıt yapmaya çalıştığımda ses aygıtı bulunamadı hatası yaşıyorum. Normal kulaklık girişinden kulaklık bağladığımda onu dahi bulamıyor. Sadece Bluetooth kulaklık ile görüşme yapıyorum. Yazılımsal olarak hard reset vs hepsini yaptım. iOS 12 güncellemesini yaptım. Ancak sorun devam ediyor. Yardımınız için tesekkürler

 8. Fatih bey merhabalar.iphone 7 de video çekerken cızırtı sesi geliyor video sesini bastıracak kadar var.Daha 1 yıl olmadı ne yapabilirim acaba?

 9. Alırken Apple Türkiye den model numarası konusunda yardım aldığım ve Türkiyede garantisi geçerli olan İphone 7 Plus cihazım da ses problemi var.Telefonda benle konuşan kişi kendi sesini yankı olarak duyuyor, benim sesimi de kesik kesik duyuyor.Cihazım 3.kez apple onarım merkezine gitti.ilkinde titreşim motorunu değiştirmişler.Sonuç aynı şikayetler devam ediyor.İkincisinde bir sorun saptayamamışlar.Sonuç şikayetler aynen devam ediyor.Üçüncüsünün sonucunu bekliyorum.Apple Türkiye de dosyam kıdemli departmanında.Ama çözüm yok.Her seferinde ses ile ilgili şikayetimi anlatıyorum.Ama cihaz test ten geçti sorun yok diyorlar.Halbuki cihazdaki sorunu en iyi kullanıcı olarak ben bilirim.Bunu kıdemli danışman da söyledi.Ayrıca kıdemli danışman cihazımdaki ses problemine bizzat şahit oldu ve evet ses problemi var dedi.Acaba 3.kez onarım merkezine gittiği için oradan ne sonıç çıkabilir?Olumsuz durumda 4.kez servise yollamalımıyım? Yoksa hukuki yollarla hakkımı mı aramalıyım?

 10. Merhaha ıphoe 7 var bende tleefonum geç açılıp kpanıyor ve normal arama facetime araması vb seyler yapılmıyor söyle ki birini arıyorum dııııt dııııt diye çalıyor karsı taraf telefonu açınca benım sesım karsı tarafa gıtmıyor karsı tarafında bana gelmıyor hoparlör kısmı silik gözüküyor sorun nereden kaynaklı anlayamadım. Kulakllık okumuyor telefon ancak muzk video vs açınca ses gelıyor.

 11. Selamlar,
  Uygulamardan ses sorunsuz olarak geliyor, çok güzel müzik dinleyebiliyorum, ses kaydedebiliyorum, WhatsApp veya Facebook gibi uygulamalardan görüşme yapabiliyorum ama sorunum şu mobil aramada kulaklık ile, hoparlör ile yada akla gelen ne varsa denedim ve ses gelmiyor.
  Başka bir telefon ile anakartı değiştirdim yine düzelmedi. Kurtarma yaptım yine olmadı.
  Bir önerimiz var mı?

 12. Merhaba iPhone 7 Plus cihazımın mıkrofonundan ses kısık geliyor garantiye götürdüğümde ne gibi işlem yapılır şimdiden teşekkürler.

 13. Dün gece telefonda konuşurken bir anda telefonumdan cızırtılar gelmeye başladı hiçbir şekilde telefonla konuşamıyorum sesim gitmiyor karşıya sadece kulaklık takılı olduğunda gidiyor sesim erişebilirlikten gürültü özelliğini pasif hale getirince düzeldi sorun fakat tekrar aktif hale getirdiğimde gene aynı sorun oluyor cihazım 7plus 3 ayoldu alalı. Video çektiğimde ya da sesli not çektiğimde sorun yok. Garantiye gönderip cihaz yenilenmesini talep etmeyi düşünüyorum

 14. Merhabalar. Iphone 7 plus kullanıyorum. Ahizeden ses az geliyordu. Temizledim hafifçe düzeldi fakat şimdi de sesler cızırtılı gelmeye başladı. Ne yapabilirim?

 15. Merhabalar,ip7 kullanıyorum öncelikle.
  ios 12 güncellemesiyle birlikte;ahizeden ses gelmiyor,ses kaydı yapılamıyor,görüşme esnasında sesim karşıya gitmiyor ve karşımdaki insanın sesi bana gelmiyor.Telefonun kulaklığı algılamıyor.
  Ne yapmam gerekir?

 16. 8s plus kullanıyorum bende aşağı hoparlör de temassızlık var destek verince elimle ses normale dönüyor elimi çektim mi tiz bir ses oluyor servise götürdüm ana kart değişimi diyor anlamadım gtti

 17. Merhaba ustam telefonumu garantiye gonderdim iphone 7 plus hoparlorden ses az geliyor ve goruntulu konusmada benim sesim karsi tarafa gitmiyordu sorun bu.
  Garanti servisini aradim son durumu ogrenmek icin ekranin degistigini soylediler. Sorun ekranda degildi dedim, yetkili ahize ekrana bagli oldugu icin ekrani degistik dedi sizce dogrumu ?

 18. 6s kullanıcısıyım telefonu 1 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yoktu taki ekran değişimi yapılana kadar
  Suan karşı taraftan ses acayip cızırtlı geliyor
  5 sefer servise gönderdiğim halde telefonu bana sorun olmadığını bi sıkıntı çıkmadığını söyleyip geri gönderiyorlar Apple mı tövbe bir daha bulaşmam kimseye de tavsiye etmem hem bu fiyata telefon satıp hemde bu kadar uğraştıran bir firma yoktur

 19. Merhabalar 6 es var fakat aldığım günden beri cızırtı oluyordu arada sonra yetkili servise verdim ekran değişim yaptılar 1 hafta geçti halanda ara ara uğuldama ve cızırtı az da olsa geliyor ne yapmam gerekli efendim

 20. Merhaba her hangi bir video izlerken telefonumu dik tutdupuöda ses ahizeden geliyor yan çevirdiğimde ise alttaki hapörlörden daha önce böyle değildi sebebi nedir telefon 7 plus

 21. Apple 6 kullanıyorum telefonda ekran dokunmatik özelliği bazen çalışmıyor öyle ki kırma derecesine kadar sinir bozucu. Güç düğmesine basıp kapa aç tığımda düzeliyor kısa bir süre sonra gene aynı. Yeni ekran taktım uzun bir süre sorunsuz çalıştı fakat daha geç aralıklarla gene aynı sorun. Ana kartı söküp entegre yi ısıttım gene aynı. Ayrıca telefonda şöyle bir durum var ne zaman elime alsam çalışmayan dokunmatik geçici olarak çalışıyor ama elim haricinde bir yerde olduğunda hiç çalışmıyor bu durum sanki elimde iken ya manyetik bi durum oluşması ya da topraklama alıyor gibi. Sizce nasıl bir test yapmalıyım neyden kaynaklanıyor olabilir teşekkür ederim

 22. Merhaba, telefonda benim sesin karşı tarafa gitmiyor fakat karşı tarafın sesi geliyor. Ben bu koşulda ya höperlmrle konuşmak zorunda kalıyorum ya da kulaklıkla. Telefonun hangi parçasında problem var ve ne kadarsa tamiri yapılır sizce

 23. Merhaba, telefonda benim sesim karşı tarafa gitmiyor fakat karşı tarafın sesi geliyor. Ben bu koşulda ya hoparlörle konuşmak zorunda kalıyorum ya da kulaklıkla. Telefonun hangi parçasında problem var ve ne kadara tamiri yapılır sizce?

 24. Karşıya ses gitmiyor banada gelmiyor ekrandaki hoparlör işareti silik servise gönderdim garantili cihazımı bana alttaki hoparlör de pislik ve delinmiş olabilir dediler garanti kapsamında yapılamaz dediler ben hiç bir müdahale yapmadım halde diğer servislere sorduğumda bana 300 tl ye ses entegre sini degiştiriz dedi ben tüketici haklarına versem ayıplı maldannyenğ cihaz alabilirmiyim

 25. Merhaba fatih bey. 7 plus var bende. Alt sağdaki hoparlörden ses az ve cızırtılı geliyor değişim yada tamir olur mu ? Garantisi var daha

 26. Abi selamın aleyküm bende bi iPhone 6 var konuşma esnasında ses gelmiyor fakat görüntülü konuşmada ses var yetkili servislere vede özel servislerede götürdüm fakat bi sonuç yok hepsinin söylediği aynı şey ahizede sorun yok cihaza müdahale edersek cihaz susa bilirir yani telefon çöp olabilir ve kimse bu riske girmiyor bu konuda yardımcı olma şansınız varmı

 27. merhaba. iphone 8 kullanıcısıyım karşı tarafa ses az gittiği için telefonumu mersinde bulunan apple yetklisi servisine bıraktım bir hafta sonra telefonumu yapılıp testlerden geçirilip işlemin tamam olduğunu söylediler. gittim aldım ve denedim karşı tarafa ses az gidiyordu şimdi tamamen gitmiyor tekrar şikayet ettim ve bana servise tekrar garanti kapsamında göndereceklerini yalnız tüm testlerden başarlı bir şekilde geçtiğini muhtemelen icloud üzerinden bir sıkıntı oldugunu söylediler. icloud ile alakalı nasıl ses arızası olabilir kulaklık ile herşey normal kulaklıksız karşı tarafa sesim gitmiyor görüntülü konusma esnasında ve ne ses kaydı ne video cekimi yapabiliyorum.

 28. İyi günler kolay gelsin. Iphone 7 plus ta ses ile ilgili bir sorunum var. Şarkı dinlerken ses çok az cızırtılı çıkıyor garanti ve kaskosu var telefonun size sormak istedim.

 29. Merhaba iPhone 7 kullanıyorum ve sesler ahizemden de çıkıyor. Hoparlör ve ahizeden aynı şekil ses çıkıyor. Sıfırladım format attım açıp kapadım hiç bi şekilde düzelmedi tamire vermem mi gerekiyor

 30. Merhaba, öncelikle sunmus oldugunuz hizmet icin tesekkurlerimi sunarim. Sorunum su ki; iki gün önce Iphone 7+ model telefonumun ekranini degistirdim. Tüm fonksiyonlar normal ancak ahizeden ses gelmiyor. Kartin zarar görmemesi icin (ekran degisimi öncesi) bataryadan temasida kestim. Sorun ne olabilir acaba?
  Tesekkur eder, basarilar dilerim.

 31. İPhone 6 kullanıyorum ön kamera açınca ses kaydetmiyor arka kamerada kayıt yapıyor İnstagram gibi uygulama ile denediğimde azda olsa ses kaydı yapıyor.

 32. Merhaba cihazım 4s. Şimdi cihazdan arama yapınca bluetooth kulaklık ve ahiZeden karşı tarafın sesi gelmiyor, benimde sesim karşı tarafa gitmiyor ama hoperlörü açınca karşı tarafın sesi geliyor ve benimde sesim gitmeye başlıyor karşı tarafa. Uygulama üstünden arama yapınca whatsapp bip gibi o zaman sorun yok ahizeden ses geliyor benimde sesim gidiyor. Sorun nedir ?

 33. Merhaba, Cihazım I phone 7 konuşurken karşı taraftan aşırı kısık duyulamayacak şekilde ses geliyordu. Poster sakızıyla ön kısımdaki kulağımızı koyduğumuz kısmı ve tüm çıkışları temizledim. Problem çözüldü. Donanımsal bir problem değilse kesin sonuç verecektir. Zira yapışkan yapısı tüm kir ve pası yüzeye zarar vermeden alabiliyor.

 34. İphone 8 plus kullanıyorum. Yayın açtığım zaman ses hoparlör yerine ahizeden çıkıyor. Kulaklık takılı olsada ses kötü çıkıyor bi türlü çözemedim lütfen bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz…

 35. Merhaba telefonumdan video çekiyorum çektikten sonra izliyorum videodaki ses dışında cızzz diye ses geliyor et duyulacak şekilde bununla ilgili servise götürdüm donanımsal sorun dedi yazılım atıldı ama sorun hala gitmedi sessiz ortamda video çektiğimden bariz belli arka kamera ses sorunu var ama servis sorun yok diyor ama ben hala bi çözüme kavuşamadı

 36. Merhaba 4 senedir iPhone 8 Plus kullanıyordum.Karşı taraf sesimi az alıyordu ve müzik dinlerken ben de normalden az duymaya başlamıştım sesi.Yetkili olmayan bir serviste orijinal denilerek hoparlör,ahize tıpasını değiştirdim.Orjinal olduğuna pek güvenmiyorum açıkçası ama ısrarla öyle söylüyorlar.Şimdi de birkaç gün oldu hala sesi açtığımda cızırtılı geliyor hoparlör kısmı.Aynı gönderdiğim sesi diğer iPhone umdan dinlediğimde olmuyor.Yalnızca 8 Plus hoparlörü değişen cihaz cızırtılı şekilde oluyor.Bu durumda yeniden mi hoparlör değiştirmem gerekir.Yaptırdığım yer 6 ay garanti veriyor

 37. merhaba. ıphone7 telefonumun ahizesini yaptırdım. Ön tarafta çok ufak bi iz var. Telefon açıldığından ötürü vida izi gibi bi şey söylediler. olması gereken bu mu ? yoksa benim telefonda mı hatalı yaptılar?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?