iPhone Game Center Profili Oluşturma

1
998

iPhone akıllı telefonların ve iOS işletim sisteminde kullanıcıların dışarıya olan bağlılığını en aza indirecek olan birçok uygulama ve servis bulunuyor. App Store zaten başlı başına dışarıya olan bağlılığın azalmasını sağlıyor. Bunun dışında bazı servisler de var. Bunlardan birisi de Game Center servisi. Oyun severleri bir araya getiren bir servis olarak gösterebileceğimiz Game Center, oyunlarda ekstra bir rekabet ortamı oluşmasını da sağlıyor.

Kullanıcılar indirdikleri oyunlarda arkadaşlarıyla çevrimiçi ya da çevrımdışı olarak mücadele edebiiliyor. Mesela bir oyunda arkadaşlarınız arasında en yüksek skora sahip olanların hangileri olduğunu görebiliyorsunuz. Bu şekilde arkadaşlarınızla oyunlarda yarışabiliyorsunuz.

Bu da oyunların daha eğlenceli hale gelmesini sağlıyor. Daha birçok özelliği ile oldukça eğlenceli olan servisin nasıl kullanılacağı konusunda detayları bilmeyen kullanıcılarımız için detaylardan söz edeceğiz ve game center profilinin nasıl açılacağına bakacağız.

Game Center Profili Nasıl Oluşturulur?

Anlatımımızı iPhone akıllı telefonlarına göre yapacağız ancak burada kullanıcıların iPad ya da iPod serisi için de aynı işlemlerle profil oluşturabileceğini belirtelim.

  • iPhone akıllı telefonunuzdan “Ayarlar kısmına” girerek işe başlayın.

Game Center

  • Buradan “Game Center” sekmesine dokunun.
  • Game Center’ı açın ve Apple ID ile giriş sağlayın.
  • Şimdi burada dikkat edeceğiniz kısım takma ad kısmı. Buraya yazacağınız ad arkadaşlarınızın da göreceği takma isim olacak. Buraya isteğinize göre bir isim girişi gerçekleştirin.
  • Takma adınıza göre oluşturulan bir profil resmi göreceksiniz. Eğer memoji karakterlerini kullanıyorsanız, burada memoji karakterinizi resminiz olarak ekleyebilirsiniz. Dilerseniz takma adınızın baş harfini de özelleştirerek bu kısımda kullanabilirsiniz.

Yapacağınız işlemler bunlar. Bu şekilde kolayca Game center hesabı oluşturabilirsiniz. sonradan istediğiniz arkadaşınızı ekleyebilir ya da arkadaşlarınızdan istediklerinizi çıkarabilirsiniz.

Arkadaş Ekleme için:

  • iPhone üzerinden bir kez daha “ayarlar” sekmesine gidin.
  • “Game Center’a” tıklayın.
  • “Arkadaş Ekle’ye” dokunun ve arkadaş olmaya davet ettiğiniz kişinin telefon numarasını doğru bir şekilde yazın. Eğer ekleyeceğiniz kişiyi doğrudan kişiler listesinden seçmek isterseniz de burada “+” simgesini kullanarak kişiyi seçmeniz gerekiyor. Eklemek istediğiniz kişinin isteğinizi kabul etmesi gerekiyor. İstek kabul olduğu an kişi arkadaşlar listesine ekleniyor.
KAYNAKhttps://support.apple.com/tr-tr/HT210401
Önceki İçerikiPhone 12 için Sevindiren İddialar Var
Sonraki İçerikMac’e zoom nasıl kurulur ve silinir?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?