iPhone Etkinleştirme Sorunu için Rehber Yayınlandı

1
527

Apple’ın kullanıcı görüşlerine ve kullanıcılardan gelen geri dönüşlere önem vermeye başladı. Son olarak firmanın etkinleştirme sorunlarına ilişkin çok fazla mesaj almaya başladığını gördük. Sadece etkinleştirme kilidinde değil, bunun yanında SIM kart desteklenmiyor şeklinde bir hatanın da çok sık yaşanmaya başladığı ortaya çıktı. Ardı ardına bu konuda mesajlar alan Apple’ın soruna ilişkin bir rehber yayınladığı açıklandı.

iPhone için Yeni Rehber Yayınlandı

Apple tarafından yayınlanan yeni rehberin amacı, iPhone etkinleştirme sorununa ve SIM kartı desteklenmiyor sorununa karşı kullanıcıların neler yapacağı. Özellikle telefonların güncellenmesinden sonra ortaya çıkan sorun için neler yapılması gerektiğine bakalım.

Doğrudan Apple tarafından yayınlanan rehberde yer alan adımlara geçelim. iPhone etkinleştirme hatası alan kullanıcılara karşı Apple’ın sunduğu çözüm adımları şu şekilde:

  • Sistem durumu sayfasında yer alan listenizi ontrol edin. Bu sayfa üzerinde iOS Aygıtını etkinleştirme ifadesinin yanında yeşil bir ifade yoksa, iPhone etkinleştirme işlemi için daha sonra deneme yapmanız gerekiyor. Bu ifadenin yeşil olması durumunda tekrar deneme yapabilirsiniz.
  • iPhone’unuzu etkinleştirirken parola girmeniz istenişe parolanızı girin.
  • iPhone akıllı telefonlarınızı yeniden başlatın.
  • Hücresel veri bağlantısı kullanıyorsanız, bunun yerine daha sağlıklı WİFİ bağlantısına geçiş yapın.

iPhone etkin değil iTunes'a bağlanın

Bu çözüm önerilerinin uygulanması isteniyor. Çözüm önerilerinin uygulanmasının ardından eğer sorun çözülmüyorsa, bu durumda da iTunes aracılığıyla etkinleştirme yapmanız öneriliyor. iTunes üzerinden etkinleştirme yapmanızla beraber sorunun çözülmüş olacak.

Apple’un bu sorun için sağlam bir gerekçe açıklamasında bulunmadığını da eklemiş olalım. Benzeri rehber sayfalarının daha öncede hazırlandığını görmüştük. Özellikle iPhone 6s pil sorunu için benzeri şekilde rehber sayfaları ve açıklama sayfaları oluşturulduğunu görmüştük. Ayrıca sayfaya buradan ulaşabileceğinizi de ekleyelim.

Önceki İçerikYeni Apple Watch Uygulaması Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiOS 13 iTunes Hatası Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

  1. İphone etkin değil itunes e bağlanın sorunu devam ediyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin.
    Telefonu itunesi bağlayıp gerekli güncellemeleri yaptım sorun devam ediyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?