iPhone Memoji Nasıl Yapılır?

0
236

iPhone cihazlarınızı kendinize göre çok daha kişisel bir hale getirme şansınız bulunuyor. Kendi ruh halinize ya da sohbet şekline göre emoji yaratabilirsiniz. Bunları da mesajlarda ve FAceTime’da kullanabilirsiniz. Cihazlarınız iPhone ya da iPad Pro ise hem ses hem de yüz ifadelerinizi kullanarak yüzlerce yeni emojileri yaratabilirsiniz. iPhone memoji nasıl yapılır sorusunun yanıtı ufak birkaç işlem barındırıyor.

Bu emojileri oluşturmak ve kullanmak için belli işlem adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda yapılan emojileri cihaza kaydetmeniz oldukça önemlidir. Sonrasında dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

iPhone ile Memoji Oluşturma

Memoji Kullanımı

iPhone emoji nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek gerekir ise ilk olarak telefonunuzun açık olduğundan emin olmalısınız. Sonrasında da mesajlar uygulamasına girmelisiniz. Sonrasında şu işlemleri takip edebilirsiniz:

  • Mesaj uygulamasına girin ve yeni bir mesaj kısmını oluştur kısmına tıklayın.
  • Buradan dilerseniz halihazırdaki bir yazışmaya da gidebilirsiniz.
  • Memoji düğmesine bastığınızda sağ kısımda Yeni Memoji kısmı çıkar. Burayı tıklayın.
  • Sonra ten rengi, saç modeli ve diğer tüm özellikleri seçerek memoji özelliklerini belirleyin.
  • Sonra bitti kısmına tıklayın.

Bu işlemler sonrasında memojiniz oluşturulmuş olacaktır.

 

Memoji Çıkartmaları Oluşturma

Memoji Kullanımı

Memojiler genel olarak telefonlarınıza otomatik klavye üzerinden paketler halinde gönderilir. Bunlar da hem mesajlarda hem de mailde kullanılabilir. Üçüncü taraf olan uygulamalarda da kullanılabilmektedir. Memoji çıkartması oluşturmak isterseniz eğer şunları da yapabilirsiniz:

  • Memojinizi oluşturun.
  • Daha sonra klavye açın ve ardından memoji çıkartmaları düğmesine tıklayın.
  • Buradan göndermek istenilen çıkartmayı seçin.
  • Gönder kısmına tıklayın.

Bu işlemler son derece basittir. Ancak iPad Air 2’de memoji çıkartmaları desteklenmemektedir.

 

Mesajlarda Hareketli Bir Memoji Gönderme

iPhone emojisi nasıl yapılır sorusu kadar bu emojilerin nasıl kullanıldığı da merak edilmektedir. Bu emojileri kullanabilmek için mutlaka uyumlu bir iPhone ya da iPad Pro sahibi olmanız gerekiyor. Bu çıkartmaları ve emojileri kullanabilmek için cihazınızın desteklemesi son derece önemlidir. Mesajlar kısmına girmeniz ve yeni bir mesaj başlatmanız gerekiyor. Dilerseniz normal konuşma halinde olduğunuz bir mesajı da açabilirsiniz.

Memoji kısmına tıklayın ve sonra memojiyi seçmek için ekranı sola kaydırın. Buradan kaydetmek için kayıt yapmanız gerekiyor. En fazla 30 saniye sizlere kayıt yapma şansı veriliyor. Sonra buna basılır tutarak mesaj kısmına koyun. Bunu eğer silmek isterseniz ‘çöp sepeti’ kısmına dokunun. Mesajı göndermek isterseniz de ‘gönder’ tuşuna basın.

Bu emojileri yönetmek isterseniz de yine emoji alanını açtıktan sonra burada bulunan (…) tuşuna basın. Buradan da Düzenle, Çoğal ya da Sil kısımlarını kullanarak gerekli düzenleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu emojilerin uyumlu olan tüm aygıtlarda görünmesini isterseniz iki faktörlü kimlik doğrulama işlemlerini etkin hale getirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda tüm aygıtlarda iColud’a aynı kimlik ile giriş yapmanız gerekiyor. Bunun yanında iCloud Drive açık olmalıdır.

Önceki İçerikiPhone üzerindeki 5G işareti ne anlama geliyor?
Sonraki İçerikAppleID’yi kalıcı olarak silme
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?