iPhone Ekrandaki Kare Şey Nasıl Yapılır?

0
315

iPhone ekrandaki kare şey nasıl yapılır sorusu kullanıcılar açısından son derece önemli bir konudur. Bu telefonlarda her özellik kullanıcı hayatını kolaylaştırmak için bulunuyor. iPhone ekrandaki kare görünümü yapabilmek de kullanıcıların cihazlarını daha rahat bir şekilde kullanabilmelerine imkan tanıyor. AssistiveTouch olarak da isimlendirilen bu özellik tek bir dokunuş ile cihazın ses yüksekliğini ayarlamanıza yardımcı oluyor.

Bunun yanında ekranı kilitlemek ve birden çok parmakla yapılan hareketleri rahat yapabilmenize olanak tanıyor. Aygıtı yeniden başlatmak isterseniz yine bu özellikten geniş ölçüde yararlanabilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde cihazlarınız üzerinde çeşitli işlemler yapılabilmesinde etkin bir özelliktir.

iPhone-Assistive-Touch-Ayarlar

iPhone AssistiveTouch Kullanma

iPhone ekrandaki kare şey nasıl yapılır sorusuna yanıt verebilmek için birtakım adımlardan bahsetmek gerekiyor. Öncelikle bu özellik simgesini ekranın istenilen yerine yerleştirebilme imkanınız bulunuyor. Aynı zamanda siz yerini değiştirmeden bu düğme olduğu yerde kalacaktır. Düğmeye tıklandığında da menü açılarak istediğiniz işlemi yapmanıza olanak tanır. Menü dışında herhangi bir yere basarsanız da özellik kapanır. iPhone ekrandaki kare şey nasıl yapılır sorusuna şu işlem adımları ile yanıt vermek mümkün olabilir:

  • Ayarlar kısmından Erişilebilirlik kısmına girebilir. Buradan da Dokunma kısmına girerek AssistiveTouch seçerek özelliği açabilirsiniz.
  • Dilerseniz Siri özelliğini kullanacak açmayı başarabilirsiniz.
  • Dilerseniz Ayarlar kısmına girerek buradan erişilebilirlik kısmına girebilirsiniz. Bu kısımdan da Erişilebilirlik Kestirmesi kısmına girerek özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Erişilebilirlik Kestirmesi’ne AssistiveTouch’u eklemeniz gerekiyor. Sonrasında kolayca Denetim Merkezi’nden kolayca erişebiliyorsunuz.

 

iPhone AssistiveTouch’u Kullanma

Ekranda bulunan hareketleri daha kolay bir şekilde kullanmanıza yardımcı olan AssistiveTouch son derece işlevsel bir özelliktir. Bu özellik sayesinde menülere ve denetimlere daha kolay bir şekilde ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

Denetim ve bildirim merkezi, ev, spotlight, uygulama değiştirici, ekranı seslendir özellikleri gibi birçok konuda özellik kullanabilme imkanı bulunuyor. Bu özellik ile yapılabilecek birçok işlem bulunuyor. Ekranı kolayca kilitleyebilirsiniz. Ses yüksekliğini kısa sürede ayarlayabilirsiniz. Siri’yi çağırabilirsiniz. Cihazı yeniden başlatabilir ya da ekran resmi ayarlama işlemi yapabilirsiniz. Cihazı sallama hareketi ile çalışmaya ayarlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: Assistive Touch nedir? Nasıl Kullanılır?

Önceki İçerikiPhone Beyaz Kalp Emoji Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikSamsung Ses Kaydı Nasıl Yapılır?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?