iPhone Ekran Değiştirme Sistemi İçin Beklenen Haber

0
257

Hangi modeli olursa olsun iPhone akıllı telefonlar genel olarak diğer birçok akıllı telefon modelinde çok daha yüksek ücretlere satılıyor. Özellikle iPhone akıllı telefonların son serileri çıktığı dönemde fiyat rekorları kırmayı başarmış seriler. Hal böyle olunca iPhone telefonların yedek parçaları da bir hayli pahalı olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle tamir ücretleriyle rahatlıkla farklı bir akıllı telefon alabilirsiniz. Özellikle akıllı telefonların en hassas noktaları olan camları bu konuda kullanıcıların epey bir canını sıkabiliyor. Ekranın çatlaması, düşerek kırılması gibi bir durumda çok ciddi ücretler ödeyebiliyorsunuz. iPhone ekran değişimi konusunda aşağıdaki yazımızdan konuya ilişkin daha fazla bilgi de alabilirsiniz.

Bakınız: iPhone Ekran Değişimi

Ekran Değişimi Kabus Olmaktan Çıkacak

Çok yüksek ücretler karşılığında değişen ekranlar için yeni bir sistem daha geliyor. Aslında ekranların değişiminde doğrudan ücret değişimi söz konusu değil. Fakat Apple’ın ekran değişimi sadece bazı özel servislerde kullandığı sistemin yayılmaya başlayacağı belirtiliyor.

Horizon Machine

Biraz daha açmak gerekirse Apple’ın orijinal ekran değişimi için kullandığı Horizon Machine adı ile anılan makine artık sadece belli başlı Apple servislerinde bulunmayacak. Bunun yanında doğrudan Apple’ın onay verdiği Apple hizmeti de veren servislere de aynı makineler verilecek. Peki bu ne anlama geliyor?

Horizon Machine

Apple Horizon Machine Yaygınlaşıyor

Bu doğrudan Apple’ın özel ekran değişim sistemine çok daha kolay ulaşabileceğiniz anlamına geliyor. Ekranlarda sıfır telefon sisteme bağlı olarak değişim sağlanması ve hatasız montaj için kullanılan makinelerin yaygınlaşmasıyla beraber artık çok daha fazla şehirde çok daha geniş bir servis hizmeti sunulacak. Yani kullanıcılar uzun bekleme sürelerinden de kurtulmuş olacak.

Ayrıca servis yoğunluğu ve mesafe sorunları çözüldüğü için masraflarda düşecek. Şu an için 25 pilot ülkede denenecek olan sistem için servislerin mutlaka Apple onayı alması gerekecek. Aksi durumda makineyi alamayacak. Ülkemizde bu sistemin uygulanıp uygulanmayacağı ise kesin değil. Fakat ülkemizde de uygulanacağı görüşünde duruluyor.  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?