iPhone Cihazlarda Gizli Ekran

6
5047

iPhone Cihazlarda Gizli Ekran

Dünyaca ünlü akıllı telefon markası Apple tarafından üretilen iPhone modellerinde gizli kodlar olduğu ortaya çıktı.

iPhone marka  cihazlarında yer aldığı öğrenilen bir takım kodlar sayesinde kişiler cihazlardaki bilgilere erişebilir ve cihazın bazı problemlerini çözebilirsiniz. Gizli iPhone kodlarının kullanılması ile sorun giderme modu açılabilir ve sinyal ölçümleriyle ilgili sorunlar da dahil olmak üzere pek çok aksaklık giderilebilir.

iPhone cihazlarda meydana gelen sorunları çözmek için geliştirilen Field Test modu hayati öneme sahip bir ekran. Geliştirilmiş bu özel ekran sayesinde iPhone kullanıcıları yapılan işlemler hakkında kolayca bilgi sahibi olabilir. Bu özel ekrana ulaşmak isteyen iPhone kullanıcılarının özel iPhone kodunu girilmesi gerekmekte. Bahsettiğimiz bu özel kod *3001#12345#* kombinasyonundan oluşmakta. Bu kodun telefon ekranına girildikten sonra arama yapılması ile özel bir ekran karşınıza çıkmakta.

Field Test modunun açılması ile cihazınız ile ilgili olarak pek çok test yapabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Sinyal gücünün test edilmesi gibi çeşitli işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bu özel ekran telefonunuzla  üzerinde tam hakimiyet kurmanızı sağlamakta. Sinyal gücünü test etmek için ise kapatma ekranı açılana kadar kapatma tuşuna, ardından da giriş ekranı gelene kadar home tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin ardından sinyal gücü hakkındaki değerler ekranda gözükmeye başlayacak. Gösterilen değerlerin -40 ile -80 arasında olması gerekmekte.

iPhone cihazlarda bulunan Field test modu ile cihazınızın durumunu görüntüleyebilir ve pek çok gizli özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca bunu yaparken herhangi illegal bir yola başvurmanıza gerek kalmıyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone Batarya/Pil Sorunları, iPhone Batarya Değişimi

6 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?