iPhone Batarya/Pil Sorunları, iPhone Batarya Değişimi

0
4427

iPhone Batarya/Pil Sorunları ile çok sık karşılaşıyoruz. Bu sorunların çözümü genellikle iPhone pilinin değişimi ile düzeltilebiliyorsa da, bazen sorun yazılımsal da olabiliyor. (Örneğin güncelleme yaptığımız bu günlerde iOS 11.4 pil sorunu yaygın görülmeye başlandı. <09/07/2018>)

Apple Uzmanı olarak uzun süredir Apple ürünleri kullanıp, karşılaştığımız sorunların benzerleriyle karşılaşan Apple kullanıcılarına yol gösterici olmaya çalışıyoruz. Özellikle iPhone konusunda belli bir bilgi birikime sahip olduğumuzu söyleme konusunda tevazu gösteremeyiz. iPhone konusunda Apple kullanıcılarının karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri ise hiç şüphesiz ki batarya sorunları.

iPhone Batarya/pil Sorunu

iPhone cihazların belli bir kullanım süresinden sonra doğal olarak bataryalarının ömürleri tükenebiliyor. Ancak bu ömrü belirleyen en büyük etkenlerden birisi de kullanıcının cihazına ne kadar özenli davrandığı. Örneğin iPhone bataryalarına zarar verecek unsurlar ;

  • iPhone’un sabaha kadar şarjda bırakılması
  • iPhone şarj oluyor iken, tam şarj olmadan cihazın elektriğini kesmek
  • iPhone’un şarjı tam bitmeden şarja takmak

Gibi sıralanabilir ve hatta arttırıladabilir. Ama bunları yapmıyor bile olsanız belli bir sürenin ardından şarj süreniz giderek kısalacaktır ve hatta bazen günde birkaç kez şarj etmeden cihazınızı açık tutamayacaksınızdır. Bunun için ise iPhone artık sizden bataraya değişimi istiyor demektir.

iPhone Pil Değişimi

iPhone Batarya Değişimi

iPhone pil değişimi konusunda da titiz davranmak gerekiyor. Çünkü piyasada iPhone cihazlar için üretilmiş yan sanayi bataryalar bulunmakta. Eğer cihazınızın pil değişimi sırasında yan sanayi bir batarya takılırsa, bu batarya iPhone’unuza daha fazla zarar verecektir. Hatta bazen geri dönüşü olmayan sonuçları bile beraberinde getirebilir.

iPhone Batarya Fiyatları

iPhone için pil fiyatlarını araştırdığınızda fiyatların 30 TL’den başlayıp 150 TL’ye kadar gittiğini görebilirsiniz. Tabi ki ucuz olan ürünün orjinal olmadığını aradaki bu fiyat farkından anlamak gayet mümkün. Bu sebepten dolayı batarya sorunları yaşadığınız iPhone cihazınız için batarya değişimi için güvendiğiniz ve Apple’ın yetkili teknik servislerine cihazınızı teslim etmenizi tavsiye ederiz.

iPhone pilini değiştirmek için İstanbuldaysanız elden getirebilirsiniz. 20-30 dk içinde orjinal iPhone pili ile değişim sağlanacaktır. İstanbul’da değilseniz de kargo ile gönderebilirsiniz. iPhone teknik servis sayfamızı ziyaret etmek için tıklayın.

1 Temmuz 2017 itibarıyla servis fiyatlarımız aşağıdaki gibi:

Önceki İçerikiOS 12 Beta 3 vs iOS 11.4 Hız Karşılaştırması
Sonraki İçerikiOS 11.4.1 Final Sürümü Yayınlandı! Pil Sorunu Çözüldü Mü?
Apple kullanıcısı ve Software Developer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor...

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?