iPhone Açılır (Pop-Up) Bildirimler Nasıl Kapatılır?

0
3214

Arkadaşlarınızla veya ailenizle oturdunuz iPhone’unuzda bir video izliyorsunuz. Herkesin gözü telefonunuzda. Tam o sırada, sizden başka hiç kimsenin okumaması gereken bir mesaj aldınız ve mesaj, ekranın üstünde bir açılır pencere bildirimi ile videodaki tüm dikkati kendi üzerine çekti.

Bu durum hepimizin başına gelmiştir ve muhtemelen sizin de başınıza geldiği için şu anda bu yazıyı okuyorsunuz. Bu durum gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Çünkü herkes, mesajın kimden geldiğini görüyor veya birkaç kelimesini okumak zorunda kalıyor. Evet, tüm mahremiyetiniz kayboluyor!

Bir daha bu can sıkıcı durumu yaşamamak için temkinli davranmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu yazıda, iPhone’unuzdaki açılır bildirimleri nasıl kapatacağınızı göstereceğiz. iPhone’da açılır bildirimleri kapatmanın birkaç yolu var ancak biz yalnızca bir tanesini göstereceğiz. Ve bunu iPhone’unuzun Ayarlar bölümünden yapacağız.

iPhone acilir bildirimleri devre disi birakma

iPhone’da Açılır Bildirimleri Kapatma

  1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Bildirimler‘e dokunun.
  2. Bildirimler menüsündeyken, bildirimlerin gösterilmesini istediğiniz uygulamaları seçebilir veya seçimlerini kaldırabilirsiniz.
  3. Ayrıca, uygulamalara dokunduğunuzda, belirli bir uygulama için tercihinize göre seçebileceğiniz uyarı stili de görüntülenecektir.
  4. Tüm uygulamalar için, bildirimlerin gösterilmesini isteyip istemediğiniz tek tek ayarlayın.

Aşağıdaki görselde, Mesajlar uygulamasının bildirim ayarlarını nasıl yapacağınız örnek olarak gösterilmiştir. Seçenekleri kullanarak uygulamanın bildirimlerini tamamen kapatabilir, bildirim sesini seçebilir, kilit ekranında veya diğer ekranlarda gösterilip gösterilmeyeceğini belirleyebilirsiniz.

iPhone mesaj bildirimleri ayarlama

Yukarıdaki basit ayarları uyguladıktan sonra, sizin için önemli bildirimleri yalnızca siz göreceksiniz.

iPhone bildirim ayarları veya iPhone / iOS’la ilgili diğer konularda herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

İLGİLİ HABER:  iPhone'dan PC Bilgisayara Fotoğraf Atma Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?