iPhone Abonelikler Nerede? iPhone Abonelik Nasıl İptal Edilir?

0

Apple kullanıcıları App Store üzerinden veya diğer uygulamalar üzerinden satın almış oldukları abonelikleri zaman içerisinde unutur ancak ödemeler düzenli olarak çekilmektedir. Bunun önüne geçmek adına ve gereksiz ya da kullanılmayan abonelikleri görüntülemek ve iptal etmek için gerekli rehberi sizler için hazırladık.

iPhone’da Abonelikleri Nasıl Görüntüleyebilirim?

iPhone model cihazlarınızda uygulamaya veya oyuna hatta yayınlara bile abone olabilirsiniz. Bu abonelik bilgilerinizi bilmeniz sizin faydanıza olacaktır. iPhone’da bilmeniz gereken bilgilere ulaşmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Ayarlar uygulamasını açın.

Ayarlar kısmının en üstünde profilinize dokunun.

Abonelikler kısmına dokunun.

Bu şekilde aboneliklere ulaşamadıysanız eğer bir diğer alternatif yol ise;

Ayarlar’a dokunun.

Profilinize dokunun.

Medya ve Satın alınanlar sekmesine dokunun.

Hesabı görüntüle ve Abonelikler sekmesine dokunun.

Abonelikler sayfanızın hemen görünmemesi normaldir. Bu sayfa birkaç saniye sonra yüklenecektir. Karşınıza pencere geldikten sonra etkin ve süresi dolmuş abonelikleri kaydırarak görebilirsiniz.

Abonelik Ayarları Nedir?

Abonelikler kısmında sizlerin işine yarayacak bazı seçenekler mevcuttur. Bu seçenekler ise şöyle;

Yeni abonelikleri paylaş: Bu seçenek ile Apple aile fertlerinizle veya diğer üyelere otomatik olarak paylaşmanız mümkün olur.

Yenileme makbuzu: Bu seçeneği açmanız halinde, yenilenen her abonelik sırasında sizlere e-posta ile makbuz iletilecektir.

Eğer sizler abonelikleriniz her ay veya yıl yenilendiğinde bir e-posta bildirimi almak istemiyorsanız, Ayarlar kısmına girin ve Profilinize dokunun. Ardından Medya ve Satın Alma işlemlerine dokunarak hesabınızı görüntüleyin. Bu kısımdan Satın Alma Geçmişi’ne dokunun ve makbuzları manuel şekilde görüntüleyin.

İPhone’da Abonelikler Nasıl İptal Edilir?

Apple cihazlarınızda aboneliklerin yenilenmesinden 24 saat önce iptal etmeniz gerekiyor. Daha önce abone olduğunuz gibi iptal işlemi de yapılmaktadır. Ancak bunu yapmanız halinde uygulamayı daha kullanamayacağınızı belirtelim. İptal işlemi için şu adımları izleyin;

  • iPhone ana ekranda Ayarlar uygulamasına dokunun.
  • Apple kimliğinize ve Abonelikler sekmesine dokunun.
  • İptal etmek istediğiniz aboneliğe dokunun.

Bu ekran üzerinden aktif olarak kullanılan bütün aboneliklerinizi görebilir ve süresi dolan kısmında iptal ettiğiniz ya da süresi dolan abonelikleri listeleyebilirsiniz.

Aboneliği iptal et seçeneğine dokunun. Bu ekran üzerinde diğer seçeneklerde yer almaktadır. Açılan pencerede iptal etmek için Onayla kısmına dokunun. Abonelikler seçeneklerine App Store üzerinden de sağ üst kısımdan resminize dokunmanız halinde ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikiCloud Saklama Alanı Nasıl Arttırılır?
Sonraki İçerikWatch 8’i beklemeyin! Yeni Apple Watch SE heyecan veriyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?