iPhone 9 ve iPhone X Plus Protatip Görselleri Ortaya Çıktı

0
162

Apple’ın yeni akıllı telefonları için hazırlıklar hızlandı. Markanın yeni seri akıllı telefonları içerisinde 3 modelin tanıtımını yapacağını artık kesin olarak biliyoruz. Ancak bu modellerin özelliklerinin neler olacağını hala tam olarak öğrenemedik. İşte bu noktada ortaya çıkan bilgiler, sürekli yeni modellerin detaylanmasını sağlıyor. Bu noktada son olarak iPhone 9 ve iPhone X Plus akıllı telefonlarını ortaya çıkaran bir video paylaşıldı. Videoyla beraber yeni modellerin tüm tasarım detayları ortaya çıkmış oldu. Detaylara ve videoya bakalım.

iPhone 9 ve iPhone X Plus Nasıl Olacak?

Videoda yer alan detaylar çok dikkat çekici. iPhone X modelinde olduğu iPhone 9 ve iPhone X Plus akıllı telefonların uçtan uçak ekranlarla geleceği görülüyor. Yine Face ID alanının kullanıldığı görülen akıllı telefonların, genel ekran tasarımı değişiklik göstermiyor gibi gözüküyor.

Yeni modellerin kamera kısmında da hemen hemen önemli bir değişiklik söz konusu olmayacak. iPhone 9 modelinde kamera değişikliği göreceği ve bu modelde tek arka kamera kullanılırken, çok daha geniş bir kameraya yer verilmesi dikkat çekecek.

İkindi model olan X Plus modelinde ise biraz daha geniş bir ekran alanı olmasına karşın, kamera sistemi değişmeyecek. Yine çift arka kamera kullanılacak olan akıllı telefonların iPhone X akıllı telefonlarında olduğu gibi üst üste çift kamera kullandığı görülecek. Kısacası bu modelde sadece boyutun değişeceği görülüyor.

Tasarım kısmında tek değişiklik bu kısım olacak. Bunun dışında çok önemli bir tasarım değişikliği olmayacak gibi gözüküyor. Sadece iPhone 9 modelinde tek ve geniş kamera kullanılması fark yaratacak gibi gözüküyor. Şimdilik detaylar bu şekilde. Videoda tüm detayları görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: BİM’den iPhone 6 Almak Mantıklı Mı?

Önceki İçerikBİM’den iPhone 6 Almak Mantıklı Mı?
Sonraki İçerikiOS 12 Beta 7 Üzücü Haberlerle Yayınlandı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?