iPhone 9 Plus Telefonları Geliyor

0
1067

iPhone 9 tanıtımının ertelendiği konuşulurken, bir diğer yandan ise yeni Apple ürünleri için hazırlıklar başladı. Mart ayı içerisinde tanıtılması beklenen akıllı telefonların son olarak iOS 14 kodları içerisinde görüntülendiği açıklandı.

iOS 14 kodlarının içerisinde yer alan bilgiler, sürpriz bir akıllı telefonun geleceğini de işaret ediyor. Öyle ki paylaşılan yeni ikonlara göre iPhone 9 Plus akıllı telefonlarına hazırlıklı olmak gerekiyor. Bilgilere göre iPhone 9 Plus akıllı telefonları biraz daha geniş ekranlı modeller olacak. Başta tasarım kısmında farklı bir yapı ile gelecek olan seri hakkında bazı bilgiler de ortaya çıkmış durumda.

iPhone 9 Plus Çift Arka Kamera ile Gelebilir

iPhone 9 Plus akıllı telefonlarında en farklı yapının ekran boyutu olması bekleniyor. Ekran boyutu kısmında yeni serinin ana modelinde 4.5 inçlik bir ekran kullanılacağı konusunda bilgiler verilmişti. Bu zamana kadar gelen sızıntılarda da 4.5 inçlik bir ekranın geleceğini görmüştük.

Plus modelinin ekranlarında ise boyut biraz daha artış gösterecek. Plus modelini tercih eden kullanıcıların 5.5 inçlik bir ekran ile karşılaşacakları görülüyor. Kodlar içerisinde yer alan bilgilere göre bu yönde bir tercih olacak ancak bunun dışında da tasarımsal değişiklik olmayacak.

iPhone 9 Plus

Ana modelde kullanılacak olan iPhone 8 tasarımının yine bu modelde de geçerli olduğunu göreceğiz. Çerçeveli ve köşeli bir tasarım kullanılacak. Tasarım kısmında Plus modelinin yakalayacağı kriterleri ana modelin de yansıtmasını bekliyoruz.

Batarya kapasitesi kısmında da daha iyi bir seri olacak olan yeni akıllı telefonların çift arka kamerayla beraber gelmesi söz konusu olacak. Takip edenler bilecektir ana modelde tek bir arka kamera kullanılması beklentisi vardı. Arka kısımda sadece bir kamera kullanılacağı ve bu kameranın dışında herhangi bir sensör olmayacağı biliniyordu.

Plus modelinde ise çift arka kameraya geçiş yapılması söz konusu olacak. Çift arka kameranın özelliklerinin neler olacağı konusunda ise detaylar paylaşılmış değil. Bunun için de paylaşımları beklemek gerekecek.

Önceki İçerikEaseus MobiSaver incelemesi: iPhone’dan silinen dosyaları kurtarma
Sonraki İçerikYeni iPad Modeli Onaylandı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?