iPhone 9 Kamerası için Önemli Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

0
85

Yeni iPhone modeli akıllı telefonların içerisinde en çok dikkat çeken model iPhone 9 modeli olacak. Bir nevi serinin devamını sağlayacak olan akıllı telefon LCD kullanımı yapılması nedeniyle de epey bir ilgi çekecek gibi gözüküyor. Özellikle telefonun ekran sistemlerini konuşuyor olsak da iPhone 9 modelinin tek yeniliği de bu olmayacak. En az ekranlar kadar konuşulan bir diğer teknoloji ise kameralar olacak. Apple’ın bu konuda çok farklı bir sistemle beraber geleceği iddia ediliyor. İddialara göre yeni akıllı telefonların arka kamerasında çift kamera yerleşimi yapılmayacak.

iPhone 9 Tek Kamera ile Harikalar Yaratabilir

Aynı kaynaklardan gelen yeni bilgilere göre iPhone 9 akıllı telefonlarında yer alan kameralar, çift kamera sitemlerinden daha başarılı olacak. Aslında daha öncede bu iddiaları ele almıştık ancak bu kez kameraların ne kadar büyük olacağını gösteren yeni bir görsel yayınlandı. iPhone 9 akıllı telefonlarında yer alan arka kameranın, çerçevesinin oldukça geniş olması yine bu model için ortaya atılan iddiaları da doğrular nitelikte.

iPhone 9

Kamera baktığımız zaman neredeyse çift kamera kadar yer kaplayan bir lens kullanıldığı görülüyor. Kaç MP olacak ya da teknolojileri neler olacak? Şu an bilmek oldukça zor. Fakat bu görseller ve tedarikçilerden gelen bilgiler gösteriyor ki yeni modelin kamerası çift kamera teknolojilerini aratmayacak. Özellikle AR teknolojisinde ve portre modlarında fark yaratacak bir sistemden söz ediyoruz. Daha fazla detayı iPhone 9 modelinin tanıtımında görmemiz mümkün olacak. Bu sürece kadar ortaya çıkan detayları, sitemizden aktarmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Hesap Makinesinde Hata Mı Var?

Önceki İçerikiOS 12 Hesap Makinesinde Hata Mı Var?
Sonraki İçerikiOS 12 Beta 6 Sürümü Geldi! İşte Yenilikler
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?