iPhone 9 için Son Kontrollere Geçildi

0
351

Corona virüsü sonrasında iPhone 9 akıllı telefonlarının üretiminin gecikeceği konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Birçok etkinliğin ertelenmesinin hemen sonrasında Apple’ın etkinliğini erteleyeceği düşünülüyordu. Fakat bu konuda Apple’ın resmi bir erteleme açıklaması yapmadığını gördük. Şimdi gelen haberler ise yeni akıllı telefonlarda son aşamaya gelindiğini ortaya koyuyor.

İddialara göre Çin’in Zhengzhou kentinde bulunan montaj tesisinde telefonların montajı tamamlanmaya başladı. Son doğrulama aşamasına giriş yapıldığı konusunda bilgiler verildi.

iPhone 9’a Hazır Olun

Paylaşılan bilgilere göre iPhone 9 akıllı telefonların seri üretim için doğrulama aşamasına geçilmiş durumda. Eğer herhangi bir sorun olmazsa, yeni seri akıllı telefonlar Mart ayının son günlerinde çıkmış olacak.

Telefonun özelliklerini de bir kez daha hatırlatmak gerekiyor. Paylaşılan bilgilere göre yeni seri akıllı telefonlarda 4.7 inçlik bir panel kullanılacak. LCD ekranların kullanılacağı akıllı telefonun iPhone 8 tasarımını yansıttığını göreceğiz.

iPhone 9

Tasarım kısmında önemli bir fark söz konusu olmayacak. Çerçeveli akıllı telefon Touch ID bölümünü ve kameranın yer aldığı üst çerçeve bölümünü sunacak. Bu kısımlarda da değişiklik olmadığını göreceğiz. LCD ekranın kullanılacağı akıllı telefonun işlemci kısmında ise Apple’ın A13 işlemcilerini kullanması söz konusu olacak.

3 GB RAM miktarı ve Apple A13 işlemcilerinin kullanılacağı akıllı telefonda 399 dolar gibi bir fiyatın istendiğini göreceğiz. Bu rakam Apple’ın akıllı telefonları için uygun bir satış fiyatının geleceğini göstermekte.

Önceki İçerikiOS 14 için İlk Görseller Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikArızalı iPhone Sahipleri Acele Etmeli
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?