iPhone 9 Canlı Görseli Ortaya Çıktı – İşte Telefon!

0
501

Mart ayında tanıtıma çıkacak olan iPhone 9 akıllı telefonları birkaç aydır gündemde. Telefonun çıkışında herhangi bir gecikme olması beklenmiyor. Hal böyle olunca yeni seri için sürekli yeni detayların da ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz.

Son olarak yeni akıllı telefonlar için hazırlanmış ola render görsellerinin yayınlandığı konusunda bilgi verilmişti. Şimdi ise yeni telefonlara ait olduğu belirtilen canlı görseller yayınlandı. Canlı görsellerin yayınlanmasının ardından bu seride nasıl bir tasarım kullanılacağı konusunda yine detaylar ortaya çıkmış oldu.

iPhone 9 Tasarımı Nasıl Olacak?

Sızdırılan son görseller de tasarım konusunda önemli bir değişiklik olmadığını işaret ediyor. Bu tasarım bize doğrudan iPhone XR akıllı telefonlarının tasarımını işaret ediyor. Arka kısımda tek bir kameranın kullanıldığı iPhone XR akıllı telefonlarında olduğu gibi arka kısımda geniş lenslerin kullanıldığı tek bir kamera öne çıkmakta.

Bunun dışında Apple logosunun da yine iPhone 11 modellerinde olduğu gibi biraz daha aşağı doğru taşındığını görüyoruz. Beyaz renkli olan telefonun ekran kısmı görsellerde görüntülenmiyor ancak ekran konusunda da nasıl bir tasarım beklendiğini biliyoruz. Ekran kısmında üst ve alt çerçeveler alanında geniş bir akıllı telefon sunulması söz konusu olacak.

iPhone 9

iPhone 8 tasarımını yansıtmasını beklediğimiz telefonların köşe kısımlarında ise daha net bir kesim olduğunu göreceğiz. Köşeler kısmında yeni modellerden çok iPhone 8 ve iPhone 7 akıllı telefonlarına yakın bir telefon söz konusu olacak gibi duruyor.

Şimdilik bu detayların netlik kazanacağı tanıtımın ne zaman olduğunu bilemiyoruz. Resmi bir açıklama olmasa da tanıtımın 31 Mart gününde yapılması beklentisi var. iPhone 9 için sızıntılar bu yönde.

Önceki İçerikApple, AirPods ile Rekorları Yeniden Sarstı
Sonraki İçerikiPhone Sahipleri Geri Ödeme Alacak – İşte Tutar!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?