iPhone 9 Apple’ın Sitesinde Ortaya Çıktı

0
389

Mart ayında tanıtılması beklenen iPhone 9 modeli için sona yaklaşılmış durumda. Her ne kadar korona virüs nedeniyle üretimin gecikeceği iddia edilse de bir yandan da Apple’ın iPhone 9 hazırlıklarını tamamladığı söyleniyor.

Tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni akıllı telefon modeli için daha iddialı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Son olarak yeni telefonların Apple’ın resmi sitesinde ortaya çıktığı açıklandı. Yeni akıllı telefonlara ait olduğu iddia edilen bir sayfanın yayınlanmasıyla beraber telefonların boyutları konusunda bilgiler ortaya çıktı.

iPhone 9, iPhone 8 Boyutlarında Olacak

Apple’ın Fransa sitesinde ortaya çıkan bir sayfa, yeni akıllı telefonun boyutlarını ortaya koymuş durumda. Görüntüye göre iPhone 9 akıllı telefonları iPhone 8 modelleriyle çok benzer bir tasarımla gelecek. Öyle ki telefonların ölçülerinin hemen hemen aynı olduğu görülüyor.

Sayfaya göre telefonun yüksekliği 138.4 mm olacak. Bu değer iPhone 8 akıllı telefonlarında da aynıydı. Değişen bir durum olmayacağını söyleyebiliriz ki zaten çerçeveli bir telefon gelmesini bekliyoruz. Yani yükseklik kısmında bir değişiklik zaten beklenen durum değil.

Bunun dışında genişlik kısmında da bir fark söz konusu olmayacak gibi duruyor. Genişlik kısmında da yine 67.3 mm ölçüsünün benimsendiğini görmek mümkün olacak. İddialı serinin değişen tek kısmı ise inceliği olacak.

iPhone 9

Bu modelde 7.8 mm kalınlık sunulması bekleniyor. iPhone 8 akıllı telefonlarında bu değer 7.3 mm olarak açıklanmıştı. Telefon biraz daha kalın olacak. Bunun nedeni muhtemelen kamera teknolojisinden kaynaklı olacak.

Bunun dışında bir değişiklik beklemiyoruz. Kalınlık değişmesine rağmen ağırlık kısmında bir değişiklik görülmediğini de ekleyelim. Telefon yine 148 gram ağırlığında gelecek. iPhone 8 akıllı telefonları için de ağırlık 148 gram olarak açıklanmıştı. Aynı durumun yeni iPhone akıllı telefonlarında da geçerli olması söz konusu olacak.

Mart ayında gelmesini beklediğimiz yeni modeller için herhangi bir gecikme olacak mı bilemiyoruz ancak iddialı seri için beklentiler yüksek. Hem fiyatların biraz daha uygun bir aralıkta olması hem de çerçeveli tasarımın geri dönmesi beklentisi var.

İLGİLİ HABER:  Pokemon GO 1.1.0 Hilesi (SON SÜRÜM) JAILBREAKSİZ

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?