iPhone 8’in Maliyetini Yükselten Özelliği Ortaya Çıktı

0
31

Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonları için yeni tasarımlar paylaşılmaya başlandı. Telefonların tasarım görselleri olduğu iddia edilen yeni görsellerde, iPhone 8 akıllı telefonlarının benzersiz özelliklere sahip olacağı ise her zaman için vurgulanan detaylar arasında. Özellikle telefonların yeni ekran sistemine geçecek olması, iPhone 8 tasarımının değişeceğinin yanı sıra telefonların özelliklerinin de değişeceği iddialarının gündeme gelmesine neden oldu.

Özellikler konusunda en büyük değişikliğin ise parmak izi sisteminde olması bekleniyor. Tüm bu değişimler ise iPhone 8 akıllı telefonlarının fiyatını yükselten detaylar olarak değerlendirilmekte. Economic Daily News tarafından yapılan son paylaşımlar ise fiyat konusunda detayların daha da netlik kazanmasını sağladı.

iPhone 8 Maliyeti Çok Yükselecek

Economic Daily News tarafından yapılan açıklamayla beraber kullanılacak tüm bu sistemle beraber telefonların fiyatının neden yüksek olacağı ve maliyetleri yükseltecek olan detayların neler olduğu da ortaya çıkmış oldu. Yapılan açıklamaya göre telefonların parmak izi sensörlerinin beklendiği gibi OLED ekrana dahil edileceği belirtiliyor.

iPhone 8

Hem parmak izi okuyucusunun ekrana dahil edilecek olması hem de 3D Touch sisteminin OLED ekran teknolojisi için getireceği maliyetin epey bir fiyat artışına neden olacağı belirtildi. Bu durumda maliyetlerin ise %150 oranında rekor bir seviyede artış göstereceği iddia edildi. Economic Daily tarafından ortaya atılan bu iddialarla beraber amiral gemisinin fiyatının da rekor seviyelere çıkabileceği açıklaması yapıldı.

Ülkemizde iPhone 8 Ne Kadar Olacak?

Bu iddiaların çeşitli kanıtlara dayandırıldığını da ekleyelim. iPhone 8 ekran tedarikçisi olarak bilinen TPK’nın mevcut sistem için istediği 6-9 dolar ücretsin yeni sistemle beraber kesin olarak artacağı ve yeni sistemin ekran maliyetinin 22 dolara kadar çıkacağının bilinmesi, iddiaların kanıtlandığı değerlendirmeler arasında.

Ekstra olarak ekranlara eklenecek olan cam panellerle beraber 90 dolarlık toplam bir maliyet artışı sağlayacağı da cabası. Tüm bu iddialarla beraber iPhone 8 akıllı telefonlarının ülkemiz fiyatının da bir hayli yüksek olacağını söyleyebiliriz. Dolar kuru da göz önüne alındığında yeni akıllı telefonların tüm maliyet artışlarıyla beraber 5.800 TL gibi rekor ücretlere ulaşacağı düşünülüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?