iPhone 8’i Almak Gerçekten Zor Olabilir

0
56

iPhone 8 detaylanmaya devam ediyor. Artık düzenli aralıklarla iPhone 8 görselleri ve telefonlara ilişkin yeni tasarım iddialarıyla karşı karşıya kalıyor. Öncelikle iPhone 8’in arka kapak tasarımı olduğunu iddia edilen çizimler, hemen sonrasında gelen kılıf görseli iddiaları, ardından gelen iPhone 8 gövde tasarımı görselleri iddiası ve son olarak iPhone 8 akıllı telefonlarına ait olduğu belirtilen yeni kasa kalıpları.

Tüm bu iddialar aslında telefonlar hakkında genel bir tasarım kanısı oluşmasını sağlamış durumda. Fakat bu iddialar bile sınırlı değil. Yani tüm bu iddialara rağmen bile sürekli olarak yeni seri akıllı telefonlar için şaşırtan yeni bir konu gündeme gelebiliyor. İşte bunlardan birisi de fiyat iddiası.

iPhone 8 Gerçekten Pahalı Olacak

Sadece mantık olarak değerlendirdiğimizde telefonların hiçbir özelliğini bilmesek de iPhone 8 akıllı telefonlarının belli bir barajın üzerinde satışa çıkacağını düşünebiliriz. Genel olarak iPhone serisi pahalı akıllı telefon serilerine giriyor. Fakat yeni modelin iPhone serileri için bile yüksek görülebilecek bir fiyata sahip olacağı iddiası geldi.

iPhone 8

Yatırım bankası olarak bilinen Goldman Sachs analistleri tarafından yapılan rapor paylaşımına göre iPhone 8 şimdiye kadarki en pahalı seri üretim telefonları arasında yer alacak. Modelin en alt serisinin 999 dolar üzerinden satışa çıkacağı belirtiliyor. Tabi bu rakama yapılabilecek eklentiler dahil değil. Bunun dışında 256 GB olacak modelde yani bir üst depolama seçeneğinde ise 1099 dolar gibi bir fiyat aralığının sunulacağı belirtiliyor.

Sadece bu rakamları değerlendirdiğimiz zaman Galaxy S8 akıllı telefon serilerine göre daha yüksek bir fiyata sahip olacağı görülen iPhone 8 akıllı telefonlarının bu rakamlarla ne derece satış elde edeceği ise kafaları karıştıracak gibi. Eğer iddialar doğruysa ve bu iddialarda yer alan fiyatların üzerine aksesuar ya da ekstra detay eklentileri yapılacak olursa Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarını almak bir hayli zor olacak gibi. En azından ülkemiz genelinde değerlendirilirse telefonların çok ciddi bir rakama satıldığını görebiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?