iPhone 8 Yeniliklerinin Maliyeti 80 Dolar

0
65

Akıllı telefon dünyasını sarsması beklenen yeni seri iPhone 8 akıllı telefonları için son gelen iddialar gündem oldu. Yeni akıllı telefon modelleri için gelen iddialar doğrudan JP Morgan analistleri tarafından ortaya atıldı.

Bu nedenle paylaşılan son iddiaların daha iyi kaynaklardan geldiğini söylemek yanlış olmaz. Gelen tüm bu yeni iddialara göreyse iPhone 8 akıllı telefonları gerçekten başarılı modeller olacak ama bu başarının hem Apple’a hem de kullanıcılara ciddi bir maliyeti olacak. Öncelikle yeni seri akıllı telefonların son iddialarla hangi özelliklere sahip olmasının beklendiğinden bahsedelim.

iPhone 8 Büyük Değişimlere Sahip Olacak

JP Morgan analistlerine göre iPhone 8 kasa malzemesinden tasarıma kadar hemen her noktada değişimle gelecek. Bir kere telefonların bu kez tamamen çelik kasadan oluşması bekleniyor. Üzerinde cam kaplamanın kullanıldığı çelik kasa hem telefonun daha ince olmasını sağlayacak hem de daha sağlam bir iPhone akıllı telefonu sunulacak.

Bunun dışında ön kamera ve parmak izi sensörlerinde de daha önce görülmemiş değişikliklere gidileceği belirtildi. Mesele ön kamera kısmında derinlik algılayıcısına sahip yüz tanıma sistemli kameraların olması bekleniyor. Ek olarak telefonların köşeden köşeye cam ekran ve ekran üzerinde gelen kameralar gibi ayrıntılarının da olacağı JP Morgan analistlerinin açıkladıkları özellikler içerisinde yer alıyor.

Maliyet 80 Dolar

Son olarak çok daha yüksek bir ses sistemine yer verileceği konusunda konuşmalar yapılan iPhone 8 akıllı telefonlarının tüm bu yeniliklerinin maliyetinin ise 80 dolar civarında bir rakam tutacağı belirtildi. Yeni teknolojilerim bir cihaz için 80 dolar ekstra maliyete neden olması telefonların eski serilere göre en az 150 dolar gibi daha yüksek ücretlere satılacağını gösteriyor. Fiyatlarının zaten yüksek olması beklenen akıllı telefonların sadece ek özelliklerden bu kadar yüksek bir fiyat farkına sahip olup olmayacağını da yine Apple’ın açıklamaları ortaya çıkaracak. Kesin olan şu ki telefonların yeni özellikleri fiyat konusunda da fark oluşturmayı başaracak. En azından ilk izlenimler bu yönde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?