iPhone 8 Touch ID Yerini Alan Yeni Yüz Tanıma Sistemi!

0
102

iPhone 8 tasarımıyla ilgili olarak en çok gündem olan konu Touch ID yerleşimi. Öncülerinden birinin Apple olduğu Touch ID teknolojisinde bir sensör kullanımının zorunlu olduğunu biliyoruz. Apple genelde bu sensörleri Home tuşu içerisinde sunuyor. İşte işin karıştığı noktada burası oldu. iPhone 8 modelinde iPhone 8 modeli bulunmayacak.

Haliyle Touch ID sisteminin de başka bir yere konumlandırılması gerekecek. Parmak izi sensörleri hakkında ekrana entegre olarak çalışacağı ve daha sonra parmak izi sensörlerinin telefonun arka kısımda yer alacağı konusu, sürekli olarak gündemde olan bir konu. Fakat son gelen iddialara göre sorun kökten çözülüyor. İddialara göre iPhone 8 içerisinde parmak izi sistemi olmayacak!

Touch ID Yerine Yüz Tanıma

Yapılacak olan girişimlerle beraber son rapora göre artık yeni iPhone modelinde parmak izi sensörlerini beklemeyin. Öyle ki yeni seri akıllı telefonlarda bunun yerine yüz tanıma sisteminin kullanılacağı bekleniyor.

iPhone 8 yüz tanıma

Üstelik bu kez bilgiyi doğrudan ünlü analist Ming-Chi Kuo doğruladı. Yeni sistemde güvenlik için sadece yüz tanıma sisteminin kullanılmasının ise birçok etkisi olacak. Sadece saniyeler içerisinde kilit açılmasını sağlayan yüz tanıma teknolojisinin detayları da netlik kazanmış durumda. Peki yeni sistem nasıl çalışacak?

iPhone 8 Yüz Tanıma Teknolojisi

iPhone 8 akıllı telefonlarında, yüz tanıma teknolojisi kısmında çok farklı bir sistem kullanılacak. Ön kamera içerisine monte edilen yeni sensörler sayesinde anlık yüz tanıması yapılabilecek. 3D Sensör adı verilen yeni sensörlerin kamera içerisine yerleştirildiği ve bu sensörler sayesinde %100 doğrulukla göz taraması yapabileceği belirtiliyor. Göz taraması sadece kilit açmanızı sağlamayacak. Bunun yerine tüm göz yapısı ve yüz yapısı da taranarak maksimum koruma sağlanacak.

Yeni sistemin hem hızlı bir giriş sunacağı hem de farklı sistemlerde de kullanılacak bir giriş yöntemi kullanılacağı belirtiliyor. Şimdiden çok konuşulacağı düşünülen sistemin parmak izi sensörlerine olan ihtiyacı da tamamen kaldıracağı belirtiliyor. Bakalım yeni iPhone modelinde bizi daha ne gibi sürprizler bekleyecek.

İLGİLİ HABER:  Samsung'tan Note 7 sahipleri için önemli bir açıklama geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?