iPhone 8 Touch ID Bilmecesi İçin Yeni Bir Görsel

2
93

iPhone 8 akıllı telefonlarının teknik özellikleri konusunda beklentiler bir yana dursun markanın yeni seri akıllı telefonlarının daha çok tasarımlarının nasıl olacağı konuşuluyor. Nasıl işlemciler kullanılacak? RAM miktarı ne kadar olacak? Gibi sorulara yerine hale OLED ekran nasıl kullanılacak? Kamera yerleşimi nasıl olacak? Gibi tasarım detayları tartışılıyor. Bu noktada en çok tartışılan ve adeta bilmeceye dönen tasarım konularından birisi de Touch ID yani diğer bir söylemle parmak izi sensörlerinin nasıl kullanılacağı.

Şimdiye kadar bütün serilerde parmak izi sensörlerinin ana ekranda konumlandırılan Home tuşu üzerinde yer almasına karşın bu seride Home tuşunun bulunmaması tartışmaların ana nedeni oldu. Henüz 2 gün önce Apple’ın parmak izi sensörlerini ön ekran altına yerleştirmeye çalıştığı ve başarılı olamazsa parmak izi sisteminde vazgeçeceği iddia edildi. Şimdi ise yeni bir görsel bir kez daha konu hakkında yorumları değiştirdi.

Touch ID Arka Kapakta

Özellikle amiral gemisi akıllı telefonları hakkında paylaştığı fotoğraflarla bilgiler veren ünlü isimlerden biri olan Sonny Dickson tarafından konu hakkında yeni bir iddia geldi. Ünlü isim tarafından iPhone 8 için yapılan sosyal medya paylaşımı tartışmalara neden oldu. Yapılan paylaşımda iPhone 8 akıllı telefonlarına ait olduğu belirtilen bir arka kapak tasarımı görülüyor.

iPhone 8 Touch ID görselleri

Arka kapak üzerinde beklendiği gibi dikey kamera kullanımının bulunduğu görülüyor. Merak konusu olan nokta ise Apple logosu altında yer alan parmak izi sensörleri. Görsellere göre logonun hemen altında yer alan parmak izi sensörlerinin bu şekilde yerleştirilmesi de akıllı telefonun ön panelinde yapılan değişiklikleri destekliyor.

Benzeri bir kullanımı Samsung’un yeni seri akıllı telefonlarında da yapması ön panele yerleştirilecek olan parmak izi sensörlerinin yerine arka kapakta yer alan sensörlerin daha mantıklı geleceğini gösteriyor. Apple’ın bu konuda kararı ne olacak bilmiyoruz. Fakat 2 gün önce iddialarda yer aldığı gibi markanın öncülüğünü kendisinin yaptığı parmak izi sensörlerinden vazgeçmeyeceği düşünülüyor. Bu noktada da son iddiaların gerçeğe daha yakın olduğunu belirtelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Tanıtılmadan Ekran Koruyucuları Çıktı

2 YORUMLAR

  1. merhabalar güncel olan haber burası olduğu için buraya yazma gereği hissettim elimde bir adet iPhone 6 var cihazı apple servisi diye kendini tanıtan biyer ekran değişimi yaparak garanti dışı bıraktı sonra ekranı kırıldı apple a bu cihazı götürsem kırık halde 1200 tl ye yeni cihaz verme işlemlerinden faydalanırmıyım

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?