iPhone 8 RAM Kapasitesi Şaşırtmayacak

0
56

Akıllı telefon dünyasının en başarılı modellerinden biri olması beklenen iPhone 8 akıllı telefonlarında yapılacak olan değişiklikler geçtiğimiz günlerde adeta Apple tarafından onaylanmış oldu. Tim Cook tarafından yapılan açıklamada beklemeye değecek akıllı telefonlar üzerinde çalışıldığının belirtilmesiyle beraber aslında bir nevi iPhone 8 akıllı telefonları için beklentiler yükselmişti.

Tasarımları ve görselleri olduğu iddia edilen yeni görsellerle beraber telefonların dış kalıbı için belli başlı detaylar konuşulmaya başlansa da beklentileri yükselen iPhone 8 akıllı telefonlarının sistemsel özellikleriyle ilişkin ise pek fazla iddia yok. En azından şimdiye kadar.

Bu Kez RAM Bellek Miktarı Ortaya Çıktı

Son yayınlanan raporlar ise bu durumu değiştirdi. TrendForce tarafından yayınlanan yeni bir rapor akıllı telefonun nasıl sistemlere sahip olacağı hakkında da belli başlı detayları ortaya koymuş durumda. Raporda yer alan iddialara göre Apple yeni seri akıllı telefonlarında RAM miktarında değişikliğe gitmeyecek.

iPhone 8 RAM

Raporda yer alan RAM bellek miktarı 3 GB olarak görülüyor. Sadece 3 GB gibi bir bellek miktarına sahip olması iPhone 8 modelinde de Apple’ın RAM geleneğini değiştirmeyeceğini gösteriyor. Eğer iddialar doğruysa iPhone 7 Plus serisinde gördüğümüz 3 GB RAM bellek miktarının üzerine çıkılmıyor.

Apple Bu Konuda Profesyonel

Tabi şunu da unutmamak gerekiyor Apple bu konuda profesyonel. Kullanılan RAM bellek teknolojileri hem işlemcilerle tam uyumlu hem de son nesil. Yani her ne kadar Ram bellek miktarı düşük olsa da tıpkı iPhone 7 Plus serilerinde olduğu gibi yine üst düzey performans sunulacağı düşünülüyor. Üstelik bu kez 10 Nm üretim süreciyle geliştirileceği belirtilen A11 işlemcileri kullanılacak.

Yani her açıdan iPhone 8 akıllı telefonları eski serilere göre daha başarılı akıllı telefonlar olacak. Şimdilik bu söylemler kağıt üzerinde kalan söylemler olsa da Tim Cook’un geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamalarda bir nevi performans değerlerinin yükseleceğini gösteriyor. Konu hakkında yeni detaylar gelmeye devam ettikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?