iPhone 8 Plus Üretimiyle İlgili Şok İddia

0
264

iPhone X akıllı telefonlarının üretimlerinin sınırlandırıldığını bilsek de iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri için böyle bir durum söz konusu değil. Şu an için her iki akıllı telefon modelinin de beklenen üretim seviyesinde devam ettiği belirtiliyor. Her iki seri içinde durum bu şekilde olumlu bir şekilde devam ederken, iPhone 8 Plus üretimi konusunda bugün ortaya çıkan iddialar çok konuşulacak gibi duruyor. Öyle ki iddialara göre iPhone 8 Plus üretiminde parça kaynaklı olarak çok büyük bir sıkıntı yaşandı. Wistron tarafından yapılan hatanın detaylarına geçelim.

iPhone 8 Plus Üretiminde Onaysız Parçalar

İddialara göre Wistron, iPhone 8 Plus üretiminde bazı parçaları onaysız parçalardan kullandı. Suya ve toza dayanıklılık adına alınan IP67 sertifikası için onay almamış, telefonun şu geçirmezlik özelliğini devre dışı bırakabilecek olan onaysız parçaların üretim hattında kullanıldığı belirtiliyor.

iPhone 8 Plus

iPhone 8 Plus serisinde yer alan onaysız parçaların ise kontroller sırasında fark edildiği ve Apple’ın bunun için bir bildiri yayınladığı belirtiliyor. Markanın onaysız parçalar için montaj işlemini 2 hataya kadar beklettiği ve iddiaları araştırdığı da gelen bilgiler arasında.

Fakat resmi kanallardan gelen bazı bilgilerde, böyle bir durum yaşanmadı ve iPhone 8 Plus üretiminde sorun olmadığı vurgusu da dikkat çekiyor. Şimdiye kadar onaysız parçaların kullanıldığı herhangi bir akıllı telefon serisinin son kullanıcıya ulaşıp ulaşmadığı konusunda da bilgiler elde edilmiş değil. Wistron tarafından tüm bu iddialar ve yaşananlar için resmi açıklama yapılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Apple iMac Pro ile Hazırlanmış 6 Harika Video Yayınladı

İLGİLİ HABER:  Merakla Beklenen iPhone 7 ne zaman çıkacak belli oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?