iPhone 8 Kameraları Detaylanmaya Başladı

2
52

Apple’ın imkanlarını seferber ettiği yeni seri akıllı telefonları iPhone 8 serisi için yeni detaylar hızla gelmeye devam ediyor. Bir yandan telefonların tasarımlarının nasıl olacağı konusunda bilgilerin verildiği görsellerin paylaşılması, hemen ardından telefonların teknik özellikleri konusunda yeni detayların paylaşılması derken son olarak üretim aşamasında kullanılan metal çerçevelerin fotoğrafları paylaşılmıştı. iPhone 8 telefonlarının üretime girdiğin gösteren paylaşımların ardından ise telefonların en somut özellik iddiası ortaya çıktı. Bu kez iPhone 8 serisinin kamera sistemleri hakkında yeni bir bilgi verildi. Hatta bilgi resmi bir kaynaktan geldi.

iPhone 8 3D Yüz Tanıma Sensörlerine Sahip Olacak?

İddialara göre telefonların yüz tanıma sistemine sahip olacağı zaten çok uzun bir süredir konuşuluyordu. iPhone 8 yüz tanıma sistemi için iddiaların olduğunu biliyorduk fakat hiçbir doğrulama açıklaması görmemiştik. Fakat yapılan son açıklama artık iPhone 8 serisinde yüz tanıma teknolojisinin kesin olarak bulunacağını gösteriyor.

iPhone 8

Yeni paylaşımın kaynağı ise iPhone 8 serisinin de parça tedariklerini yapan firmalardan biri olduğu bilinen Largan Precision oldu. Doğrudan iPhone 8 akıllı telefonları gösterilerek yapılan açıklamada, bir süre önce Apple’a 3D derinlik algılama teknolojisi için sensörler gönderildiği belirtildi. Ön kamerada kullanılacak olan 3D derinlik algılayıcı sensörlerin tedarik sürecinde Apple’a ulaştırıldığı da belirtildi. Peki iPhone 8 akıllı telefonların bu teknoloji nasıl kullanılacak?

iPhone 8 Ön Kamera Teknolojisi Nasıl Olacak?

Parça tedarik sürecinde markaya gönderildiği iddia edilen 3D algılayıcı sensörlerinin ön kamerada kullanılacak olması iPhone 8 akıllı telefonlarında bambaşka bir sistem kullanılacağını da gösteriyor. Artık kullanıcıların sadece ön kameraya doğru yüzlerini tutmalarıyla beraber telefonların yüz algılamasını çalıştıracağı ve otomatik olarak kilit açma sisteminin devreye gireceği belirtiliyor.

Üstelik iPhone 8 akıllı telefonlarında böyle bir teknolojinin kullanılacak olması, telefonların yüz tanıma aşamasında yaşayacağı güvenlik sorunlarının da önüne geçilmesini sağlayacak. Ayrıca bekleme sorunu yaşamadan da anlık kilit açma sistemi de kullanabilecek. Detaylı bilgileri ise tanıtımla beraber öğreneceğiz.

2 YORUMLAR

  1. Ben iphone umla rahat bi sekilde oyun oynamak istiyorum bunun için uyumlu oyun kolu ve tuşları atayabileceğim bi applikasyon lazım. Bir çok yerde aramama rağmen bulamadım. Sizden bu konuyla ilgili bir video bekliyorum. Kolay gelsin.
    Not: Özellikle moba ve vainglory oyunları için 7-8 tuş ataması yapmam lazım

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?