iPhone 8 Kablosuz Şarj Sesi Ortaya Çıktı

0
85

Yeni mobil işletim sistemi iOS 11 artık resmi olarak ortaya çıkmış durumda. Son olarak herkese açık iOS 11 beta sürümünün yayınlanmış olması her geçen gün yeni işletim sisteminin yeni bir özelliği daha ortaya çıkıyor. Siri için yeni sistemler, yeni kontrol merkezi, yepyeni animasyon geçişleri, yeni dosya sistemleri ve daha birçok özellik iOS 11’in bilinen özellikleri olarak öne çıkıyor.

Bunun dışında birde herkes tarafından fark edilmeyen gizli özellikler var. Özellikle iPhone 8 akıllı telefonlarının işletim sisteminin iOS 11 işletim sistemiyle beraber gelecek olması, bazı özelliklerin iPhone 8 akıllı telefonlarıyla ortaya çıkacağını gösteriyor. İşte bu özelliklerden birisi de ortaya çıktı.

iOS 11 İçerisinde Kablosuz Şarj Sesi

iOS 11 işletim sistemi içerisinde yapılan değişikliklerle beraber yeni bir şarj sesi ortaya çıktı. Fakat bu şarj sesi ilginç bir şekilde farklı iPhone modellerinde herhangi bir kullanıma sahip değil. iPhone 7 modellerinde de iPhone 7 Plus modellerinde de iPad serilerinde de yeni sesin herhangi bir kullanım yeri yok.

Bununla beraber “engage_power.caf” adı ile adlandırılan yeni şarj sesinin benzer sistemlerden farklı bir sese sahip olduğunu da söylemek gerekiyor. Şimdiden ilgi odağı haline gelen sesle beraber iPhone 8 modellerinde şarj sisteminin değişeceği de ortaya çıkmış durumda.

Ses Ne İçin Kullanılacak?

Doğrudan sesi paylaşan kaynaklara göre iOS 11 içerisinde yer alan bu ses şarj bağlantısının doğru bir şekilde kullanıldığını belirtecek. Telefonunuzu şarj standı üzerinde koyduğunuz zaman doğrudan bu bağlantı sesini duyacaksınız.

Yeni bağlantı sesiyle beraber kullanıcıların telefonların şarj olmaya başladığını anlayacakları ifade ediliyor. iOS 11 işletim sisteminin daha ne gibi ayrıcalıkları ortaya çıkacak? iPhone 8 için özel bazı geliştirmeler var mı? Şimdilik merak konusu olarak kalmakta. Fakat ilerleyen günlerde yeni özellikler için daha fazla bilgi ortaya çıkacak gibi duruyor. Şimdilik denemeleri takip etmek gerekiyor.

Söz konusu ses ise hemen aşağıda yer alan videoda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?