iPhone 8 Kablosuz Şarj Modülleri Görüldü

0
73

Apple, iPhone 8 üzerinde kullanacağı teknolojileri tamamlamaya devam ediyor. Artık tasarım dışında teknik detaylar konusunda da ortaya çıkan bazı bilgiler var. Bu şekilde markanın yeni seri akıllı telefonlarının nasıl bir sisteme sahip olacağı konusunda da daha fazla bilgiler elde etmeye başladık. Teknik bilgiler konusunda ortaya çıkan detayların ilki ise telefonların işlemci serileri olmuştu. Paylaşımlara bakacak olursak yeni modelin Apple A11 işlemcilerine sahip olacağını ve bu işlemcilerin de 3 GHz değerine kadar çıkış yapabileceğini gördük. Teknik özellikler konusunda ilk detaylar olsa da bundan sonraki aşamada da sürekli olarak bileşenler için yeni iddiaların geleceği belirtiliyor. Öyle ki işlemcilerden hemen sonra bu kez telefonların kablosuz şarj modülleri için bir görsel paylaşıldı ve pedlerin ortaya çıktığı belirtildi.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Teknolojisine Sahip Olacak

Paylaşılan ped görsellerine göre telefonların kablosuz şarj özelliği kesin olarak gelecek. iPhone 8 içerisinde doğrudan yer alacağı düşünülen teknolojinin daha sonra bir kılıfa ihtiyaç duymadan kablosuz şarj yapabilmesinin sağlanacağı belirtiliyor. Bunun dışında yeni modüllere bakacak olursak Apple’ın kablosuz şarj konusunda çok da başarılı olmayacağı düşünülüyor. Öyle ki pedlerin çok daha küçük olduğu ve hızlı kablosuz şarj teknolojisini de desteklemediği görülüyor. Hal böyle olunca teknoloji devinin bir adım geride kaldığını bile söylemek yanlış olmaz. Tabi ki Apple’ın daha ne gibi adımlar atacağını da bekleyip görmek gerekiyor fakat şu an için yapılan paylaşımların kullanıcıları pek de tatmin etmediği bir gerçek.

Tanıtım sonrasında kesinleşecek olan yeni teknolojiyle beraber iPhone 8 tasarımının da biraz farklılıklarla gelebileceği belirtiliyor. Telefonların arka yüzeyinin tamamen cam olması ya da tasarımlarının biraz daha düz bir model olması gündemde olabilir. Tüm bu değişiklikleri markanın yapacağı tanıtımdan sonra öğrenecek olsak da gelen bilgilerin tatmin etmeyecek şarj teknolojisini işaret ettiğini bir kez daha belirtelim. iPhone 7s ve iPhone 7s Plus serilerinde ise kablosuz şarj teknolojisini işaret eden henüz bir bilgi yok.

İLGİLİ HABER:  Apple Store Bu Kez İlginç Bir Soygunla Gündemde

iPhone 8

Apple’ın geç kaldığı düşünülen yeni teknolojisi olarak değerlendirilen iPhone kablosuz şarj teknolojisi için bu üç modelinde destek verip vermeyeceğini göreceğiz. Fakat beklentilerin aksine iPhone 8 modellerinde de kablosuz şarj teknolojisi barındırmadığı görülecek olursa Apple, bu kez epey bir eleştiri alacaktır.

Hatta yeni modelin böyle bir durumla satışa sunulması durumda Samsung’un Note 8 akıllı telefonlarının daha fazla tercih edildiğini de görebiliriz. Zaten iki modelin hemen hemen aynı tarihlerde satışa çıkacağının konuşulmasıyla beraber bu yıl Note 8 ile iPhone 8 mücadelesini de göreceğiz. Bu mücadelede Apple öne geçmek istiyorsa kablosuz şarj gibi detayları da atlamamış olması gerekiyor. Aksi halde pek umut yok gibi.

İlginizi Çekebilir: Apple A11 İşlemcileri Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?