iPhone 8 İşlev Alanına Birde Böyle Bakın

0
37

iPhone 8 akıllı telefonları için birçok teknoloji şekillenmeye başladı. iPhone 8 akıllı telefonlarının özellikler tasarım kısmıyla ilgili belli başlı detaylar öne çıkmış olsa da telefonların hala parmak izi sensörü tartışmaları gündem olmaya devam ediyor.

Diğer tüm tasarım detaylarıyla ilgili iddialar hep aynı yönde olsa da parmak izi okuyucuları konusunda bir grup arka kapağı işaret ediyor bir grup iddialar ise ana ekranı işaret ediyor. Bu noktada en çok konuşulan kısım ise dokunmatik ekran üzerinde yer alacağı belirtilen işlev alanıyla beraber parmak izi kullanımı. Haliyle konsept tasarımlarında da en çok bu alanda yeni tasarımların sunulduğunu görüyoruz.

Yeni İşlev Alanı Konsept Tasarımı

Bu noktada son tasarım ise iPhone 8 çalışmalarıyla öne çıkan iDropNews sitesinden geldi. Daha öncede iPhone serisine en yakın konsept tasarımları ortaya koyduğu belirtilen sitenin yeni tasarımlarında ise doğrudan işlev alanının vurgulandığını görüyoruz. Üstelik bu alanda sadece parmak izi sensörleri yer almıyor.

iPhone 8 Touch Bar

Bunun yerine işlev alanı için beklenen özelliklerde vurgulanmış durumda. Özellikle işlev alanı kısmında kullanılacak olan arama cevaplama özelliği, mesaj yazma özelliği, telefon bildirim görüntüleme özelliği gibi birçok özelliğinde bu alanda kullanıldığı görülüyor. Yapımı oldukça zor bir teknoloji olarak değerlendirebileceğimiz işlev alanı kısmının konsept çalışmalardaki gibi gelmesi ise Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarının satış rekorları kırmasını sağlayacak gibi gözüküyor.

iPhone 8 Touch Bar

Touch Bar Tüm Modellere Uygulanabilir

İlk olarak MacBook serilerinde somut olarak gördüğümüz Touch Bar şimdi ise işlev alanı olarak adlandırılan kısmında Apple’ın tüm cihazlarına uygulanacağı iddiası da yok değil. Özellikle iPhone 8 modelinde gördükten sonra yeni iPad modelinde de yer alması beklenen değişikliğin ne kadar başarılı olacağı ise Apple’ın yeni teknolojiyi nasıl uygulayacağına bağlı olarak gösteriliyor.

İşlev alanı kullanılmasının tercih edilmesi telefonun birçok ayar ve menü yapısını değiştirecek orası kesin. Tabletler içinde bu durumun aynen geçerli olacağını düşünecek olursak söz konusu kullanım Apple’ın mini bir sistemsel değişikliği olacak yorumunu yapabiliriz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?