iPhone 8 İçin Yeni Prototip Çizimleri Ortaya Çıktı

0
61

Eylül ayında gecikmeli olarak tanıtılıp tanıtılmayacağı hala kesin olmayan akıllı telefon serisi iPhone 8 akıllı telefonlarının nasıl özelliklere sahip olacağı konusunda sürekli yeni iddialar gündeme geliyor. Son olarak akıllı telefonların Smart Connector bağlantısını destekleyeceği ve bu sayede hem kablosuz şarj teknolojisini destekleyeceğini hem de VR sanal gerçeklik gözlüklerinde kullanılabileceğini belirtmiştik. Bu kez yeni serinin nasıl görüneceği ve hangi teknolojileri kullanacağı yönünde bazı iddialar gündeme gelmeye başladı. Gündeme gelen iddialara göre yeni serinin prototip çizimleri de ortaya çıkmış oldu.

Dikey Konumlandırılmış Çift Kamera

Yeni patent görsellerinde dikkat çeken ilk detay çift kamera detayı oldu. Dikey olarak konumlandırılmış olan çift kameranın bir ilk olacağı ve bu seride görüntü sisteminin tamamen değişmesini sağlayacağı belirtiliyor. Yeni kamera teknolojisinin yapısının sanal gerçeklik desteğini sunacağı ve artırılmış gerçeklik çekimleri için de kullanılabileceği belirtiliyor.

iPhone 8

Tüm bunlar üst üste geldiğinde oldukça başarılı bir kamera teknolojisine sahip olması beklenen iPhone 8 akıllı telefonlarının prototip fotoğrafları olduğu iddia edilen fotoğraflarda yer alan tek detaylarda bunlar değil. Bunun dışında akıllı telefonun ön kamera ve sensörleri de gözleniyor. Ön kamera kısmında da çift kamera seçimi yaptığı gözlenen modelin ayrıca ön bölümde iris tarayıcı ve kızılötesi sensörleri için de boşlukların bulunduğu gözleniyor. Prototip görüntüler ne kadar gerçek bilinmez ama şu an için en net görüntüler olduğunu söyleyebiliriz.

Home Tuşu Artık Yok

Fotoğraflarda yer alan başka bir detay ise iPhone 8 Home tuşu ile ilgili oldu. Kamera iddialarından farklı olarak bu bölümde ise Apple’ın artık Home tuşu kullanmayacağı belirtiliyor. Fiziksel tuş yerine sanal bir Home tuşu kullanması beklenen modelin tuş özelliklerinin neler olacağı ise tartışma konusu. Henüz görsellerde de bu konuda bir detay ortaya çıkmış değil. Parmak izi bölümlerinin de bu ekranda mı kullanılacağı merak konusu.

İLGİLİ HABER:  2020 iPhone SE için Önemli Bir Hamle Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?