iPhone 8 İçin Touch ID Patent Görseli Yayınlandı

0
53

iPhone 8 akıllı telefonlarında Apple çerçeve yerleşimini tamamen değiştirecek. Markanın yeni seri akıllı telefonlarında tamamen çerçevesiz ekran kullanacağı düşünülüyor. Öyle ki yeni seri akıllı telefonların ekran çerçevesinin boyutunun artması adına markanın sistemsel değişimlere giderek Home tuşu ve ön kamera boşluğu gibi kısımları da değiştirmesi hatta kaldırması bekleniyor. Bu noktada en çok konuşulan iddia ise Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarında Home tuşunu kaldıracak olması.

Bu şekilde ekran boyutunu artıracak olan markanın yapacağı çalışma sonrasında parmak izi sensörünün nasıl bir konumu olacağı ise en çok gündeme gelen konu. Bir iddiaya göre arka kapakta yer alacağı belirtilen parmak izi sensörleri için bir diğer iddia ekran camlarına entegre edileceğiydi. Genel kanıda bu yöndeydi. Son gelen detay ise bu durumu adeta kanıtlamış oldu. Bu detay Apple’ın paylaştığı bir patent görseli oldu.

Ekrana Entegre Touch ID Patentleri Alındı

Apple’ın paylaştığı yeni görsellerde ekrana entegre olarak çalışacak parmak izi sisteminin detayları görülüyor. Doğrudan camların altına yerleştirilen parmak izi okuyucular sayesinde hiçbir fiziksel tuşa gerek kalmadan parmak izi okuyacağı görülen yeni sistemde tam olarak nasıl teknolojilerin kullanılacağı konusunda yeterli bilgi yok.

iPhone8 Touch ID patent

Sadece patent görsellerinde ekrana entegre olan sistemi görmekteyiz. Bu sistemde kullanılan katmanlı yapının detayları konusunda ise pek fazla bilgi bulunmamakta.

iPhone 8 Akıllı Telefonlarında Kullanılacak Mı?

Şaşırtıcı bir şekilde iPhone 8 ile gündeme gelen yeni parmak izi sisteminin doğrudan iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılıp kullanılmayacağı ise patent görsellerine rağmen kesin değil. Apple’ın yeni akıllı telefonlarında sistemi kullanması bekleniyor ama bir başka iddiaya göre Apple’ın bu sistemi şu an için yetiştirmesi mümkün değil. Bunun için bir sonraki seri için alınmış olabilecek bir patent olduğu düşüncesi de yok değil. Bakalım yeni sistemi iPhone 8 akıllı telefonlarında görmek mümkün olacak mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?