iPhone 8 İçin Müthiş İddialar Gelmeye Başladı

0
36

Galaxy S8 akıllı telefonlarının da piyasaya çıkmasından sonra artık tüm ilgi iPhone 8 akıllı telefonlarının üzerine yönelmeye başladı. Sadece Samsung’un değil aynı zamanda LG’nin, Huawei’nin Sony’nin de akıllı telefonlar sınıfında amiral gemilerini tanıtmış olması Apple’ın işini iyiden iyiye zorlaştırmaya başladı.

Öyle ki telefonların gecikme durumunun söz konusu olması ve Tim Cook tarafından da yenilikler için gecikmenin normal olacağının işaret edilmesi iPhone 8 için beklentileri çok yükseltti. Fakat bir yandan da telefonlar çıkmadan önce paylaşılan detaylara bakılacak olursa zaten iPhone 8 akıllı telefonları istenen başarıyı elde edecek. Hatta JP Morgan tarafından son gelen haberler iPhone 8’in benzersiz teknolojilere sahip olacağını gösteriyor.

iPhone 8 Çelik Kasa Cam Ekran

Öncelikle son JP Morgan tarafından ortaya atılan fakat zaten en çok konuşulan iddialardan başlayalım. İlk iddia akıllı telefonun tamamen cam kasaya sahip olacağı. İddia o ki akıllı telefonun kasası tamamen çelik malzemeden olacak ve bu malzeme cam yüzeyle desteklenecek. Yani kullanıcı doğrudan çelik değil cam yüzeyle karşılaşacak. Bunun dışında OLED ekranın artılarının kullanılarak çelik kasanında kullanımının değerlendirilmesinde de yine aynı ekran kısmının daha değişik sistemlere sahip olması da beklenebilir.

iPhone 8 Yenilenmiş Ses Teknolojisi

iPhone 8 akıllı telefonların özellikleriyle ilgili olarak ortaya atılan bir başka iddia ise telefonların ses sistemi hakkında. iPhone 7 akıllı telefonlarla beraber geçilen stereo teknolojisini 2 kat daha geliştirmesi beklenen Apple’ın bu kez hem daha net ses teknolojisi hem de daha güçlü ses teknolojisine sahip olması bekleniyor. Özellikle kullanıcıların ekstra ses modlarını istedikleri gibi ayarlamaları ve telefonların tüm kullanımlarında daha fazla söz sahibi olacakları JP Morgan tarafından ortaya atılan son iddialar arasında.

iPhone 8 Touch Bar

Yenilenmiş Ekran Sistemi

iPhone 8 akıllı telefonları için konuşulan son tasarım iddialarından birisi de ekran konusunda geldi. Yine JP Morgan yaptığı açıklamada iPhone 8 akıllı telefonlarının söylendiği gibi uçtan uca cam ekranlar olacağı fakat ekranların konuşulduğu gibi hem dikine hem de yana ya da sadece dikine şeklinde olmayacağı bunun yanında sadece yanlarda sona kadar olacağı görüşleri hakim. Böyle olursa bir nevi piyasadaki benzer tasarımlarda korunmuş olacak. En azından Apple’ın kendisi için tasarım konusunda büyük değişiklikler yapmış olduğunu göreceğiz.

AirPods Açıklaması Dikkat Çekti

JP Morgan tarafından sunulan tüm bu iddialar içerisinde en çok öne çıkanı kulaklık iddiası oldu Söylenene göre Apple’ın yeni seri AirPods kulaklıkları iPhone 8 alan kullanıcılara kutu içerisinde sunması bekleniyor. Kulaklıkların fiyatı düşünüldüğünde zor bir beklenti olarak değerlendiriliyor olsa da Apple’ın bu konuda da sürpriz yapıp yapmadığını bilmek oldukça zor. Telefonların çıkış yapacağı tarihe kadar bu iddialar gündemi meşgul edecek gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?