iPhone 8 Ekran Oranı Detaylanıyor

iPhone 8 akıllı telefonları için 18:9 ekran oranı iddiaları gelmeye başladı. 18:9 ekran ekran oranıyla gelmesi iPhone 8 telefonları nasıl değiştirecek?

0
74

Akıllı telefon adımlarıyla kendisini gösteren Apple’ın, yeni seri akıllı telefonları olacak olan iPhone 8 modeli içinde geri sayım hızlanmaya başladı. Gecikmeyeceği ve artık Eylül ayında çıkış yapacağı konuşulan yenilenmiş akıllı telefonların son olarak ekran sistemleriyle ilgili bilgiler ortaya çıktı. Apple’a yakın kaynaklar tarafından verilen bilgilere göre iPhone 8 akıllı telefonlarında daha önce Apple’da görmediğimiz ekran sistemleri kullanılacak. Şimdilerde LG G6 akıllı telefonlarında ve Samsung’un Galaxy S8 akıllı telefonlarında kullanılan teknolojilerin iPhone 8 serisi sonrası Apple’ın da gündeminde olması bekleniyor.

iPhone 8 Ekranları Nasıl Değişecek?

Apple’ın zaten bu seride OLED ekran kullanımı yapacağını biliyoruz. Fakat son gelen bilgilere göre yeni teknolojide artık marka, 18:9 ekran oranına geçiş yapacak. 18:9 ekran oranıyla beraber LG G6 akıllı telefonları ve Galaxy S8 akıllı telefonlarında kullanılan geniş ekran formatına da geçiş yapılmış olacak. Ekran oranının genişletilmesinin ise özellikle markanın akıllı telefonları için birçok ayrıcalığı olacak.

iPhone 8 18:9 ekran
iPhone 8 18:9 ekran ornaıyla geliyor

iPhone 8 akıllı telefonlarında 18:9 ekran oranının olması zaten telefonların dikine daha geniş modeller olacağını gösteriyor. Bunun dışında yeni iOS sürümüyle ekran içinde aynı anda iki farklı uygulamanın çalıştırılabilir olacak olması da yine 18:9 ekran oranının ayrıcalıklarının ortaya çıkmasını sağlayacak. Yani aynı ekran üzerinde iki farklı işlemi yapabilecek ve ekranın geniş boyutu sayesinde sanki iki ekrandan yararlanıyor gibi davranabileceksiniz.

Fiyatı Etkiler Mi?

iPhone 8 ekran oranlarının değişmesinin doğrudan iPhone 8 fiyatlarını da etkileyeceği konuşuluyor. Telefonların fiyatlarının ne kadar yükseleceği bilinmez ama 18:9 ekran orantısının gelmesi iPhone 8 akıllı telefonlarının ekstra maliyetli olacağını göstermekte. Yeniliklerin ne kadar etkili olacağını ise tanıtımdan sonra görmüş olacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?