iPhone 8 Çıkmadan Sorun Haberi Geldi

0
77

Apple’ın merakla beklenen yeni seri akıllı telefonu iPhone 8 için, tasarım ve teknik özellikleri konusunda bilgiler gelmeye devam ediyor. Sürekli yeni bilgileri aktarmaktayız. Son gelen haberler ise telefonların ne teknik özellikleri ne de tasarımlarıyla alakalı. Doğrudan iPhone 8 sistemleriyle ilgili yeni bir iddia gündemde. İşte detaylar.

İPhone 8 akıllı telefonları için tüm teknoloji dünyasının büyük bir beklentisi var. Telefonların, her açıdan Android’in amiral gemisi modeli olan Galaxy S8+ akıllı telefonları gibi üst düzey seriler olması beklentisi var. iOS işletim sisteminde yeni amiral gemi olacak olan iPhone 8 telefonları için bu noktada gelen hemen her iddia, teknoloji dünyasında da gündem olmaya devam ediyor.

Genelde gelen iddiaların iPhone 8 telefonlarının ne kadar iyi bir sisteme sahip olacağı konusunda olduğunu da biliyoruz. Son durum ise çok daha farklı. İddialara göre Apple, iPhone 8 akıllı telefonlarında LTE Gigabit teknolojisini sunmayacak.

Qualcomm ile Intel Tercihi Karmaşaya Dönüştü

Apple’ın iPhone akıllı telefonlarında modem tercihi için genelde Qualcomm ve Intel markasını tercih ettiğini biliyoruz. iPhone 8 akıllı telefonları için de benzer bir tercih yapılması bekleniyor. Teknoloji devinin bu seçimi son dönemde bir ikileme neden olmakta. iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde olduğu gibi Intel ile Qualcomm modemleri farklı çalışmakta.

LTE Gigabit

Intel’in bu konuda biraz daha geride kaldığı biliniyor. iPhone 8 akıllı telefonlarında da aynı tercihi yapılacak olması bu kez çok daha kötü bir ikilemi ortaya çıkarıyor. Qualcomm yeni nesil gigabit LTE modemlere geçiş yaptı. Intel ise henüz bu teknoloji de değil. Apple ise bu durumda geçen sene yaşanan olayı yaşamamak için Qualcomm modemlere sınırlama getirecek. Kısacası iPhone 8 modellerinde gigabit LTE kullanımı yapılmayacak.

Yasal Zorunluluklar Öne Çıkabilir

Fakat Apple’ın böyle bir adım atması markanın başını epey bir ağrıtacak. Amerika’da kabul edilen yasaya göre Apple’ın gigabit LTE sistemine geçmesi gerekiyor. Böyle bir düzende Apple’ın yeni teknolojiye geçmesi ise mümkün olmayacağı ise markanın, cezalarla karşı karşıya kalması gündem olacak.  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?