iPhone 8 Bir Kez Daha Kendisini Gösterdi

0
62

Artık yavaş yavaş iPhone 8 haberlerine alışmaya başladık. Daha önceki iPhone serilerinde de tanıtımlarından önce iPhone telefonlar hakkında tasarımsal ve teknik özellikler konusunda birçok detay paylaşımları yapılmıştı. Fakat iPhone 8 akıllı telefonlarında bu yapının biraz daha abartıldığını söylemek gerekiyor.

Her geçen gün yeni bir iPhone 8 görseli olduğu iddia edilen görseller paylaşılmaya başlandı. Son olarak iPhone 8 akıllı telefonlarının olduğu belirtilen şematik görseller ve teknik çizimler ortaya çıkmıştı. Hemen sonrasında ise iPhone 8 akıllı telefonlarının kalıpları olduğu iddia edilen kalıpların görsellerini görmüştük. Şimdi ise yeni seri akıllı telefonlar bir videoda ortaya çıktı.

iPhone 8 İçin Özel Video

Tamamı özel bir kaplama malzemesiyle kaplanmış ve sadece kalıp olarak videoda yer aldığı iddia edilen iPhone 8 görselleri bir YouTuber tarafından paylaşıldı. Unbox adı verilen bir YouTuber’ın kanalından yayınlanan yeni videoda iPhone 8 akıllı telefonlarının birçok detayının ortaya çıktığı görülüyor.

Tasarım konusunda telefonun uzun süredir konuşulan özelliklerini bir kez daha yansıttığını gösteren videoyu çeken YouTuber ise tasarım konusunda beklenen değişiklikleri anlatıyor. Yapılan anlatıma bakacak olursak yine arka kısımda çift dikey konumlandırılmış olan arka kameralar ve ekrana entegre edilmiş olan parmak izi sensörlerinden bahsediliyor. Bunun dışında kablosuz şarj özelliği içinde geniş bir dairesel alandan bahsediliyor.

Kulaklık Girişleri Değişmiyor

Açıkçası yeni seri akıllı telefonlar için şu ana kadar ortaya atılan tasarım iddialarından farklı bir tasarım sunmadığı görülen iPhone 8 videosu içerisinde tek farklı özellik ise kulaklık girişleri hakkında oldu. Telefona ait olduğu iddia edilen kalıp içerisinde iPhone 7 serisinde olduğu gibi standart kulaklık girişlerinin kaldırıldığı görülüyor.

Standart kulaklık girişlerinin kaldırılmasıyla beraber iPhone 7 akıllı telefonlarında kullanılan yapının devam ettirileceği düşünülüyor. Ardı arkası kesilmeyen iddialar için Apple’ın da kesinlikle sessizliğini bozmadığı görülüyor. Bakalım beklentiler nasıl değişecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?