iPhone 7’nin Çift Kamerası Bir Göz Gibi Çalışacak

0
651

Apple’ın Eylül ayında tanıması beklenilen yeni modeli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkındaki iddialara her gün yenileri ekleniyor. Ancak içlerinden bazı iddialar oldukça gerçekçi. iPhone 7 Plus modelinin arkada çift kameraya sahip olacağı ve bu iki kameranın adeta insan gözü gibi çalışacağı düşünülüyor. Bu düşünceyi destekler nitelikte olan gelişme ise Apple’ın kamera firması olan Linx‘i satın alması.

iPhone 7 Plus Çift Kamera Sistemi Nasıl Çalışacak ?

iPhone 6S’e göre çok daha kaliteli fotoğraflar çekebilecek olan iPhone 7 Plus’ın en büyük farkı çift kameraya sahip olacak olması. Bu kameralar sayesinde iki farklı görüntü elde edilecek ve bu iki görüntü birleştirilerek ortaya daha yüksek çözünürlükte ve kalitede bir fotoğraf çıkacak. Hem video çekimlerinde hemde fotoğraf çekimlerinde daha geniş alanları kapsayabilecek olan iPhone 7 Plus’ın bu yönüyle iPhone 7 modelinden ayrılması düşünülüyor.

iPhone 7 Plus‘ı tercih edecek kullanıcıların sadece ekran boyutu yönüyle bu tercih yapmayacağı, bunun yanında çift kameraya sahip olmasından dolayı iPhone 7 Plus’ı tercih edecekleri düşünülüyor.

Apple’ın Ocak ayı itibariyle aldığı patentinin de tüm bu görüşleri desteklediğini biliyoruz. İki farklı fotoğrafı birleştiren bir sistem geliştiren Apple’ın iPhone 7 Plus’ta çifte kamerayla karşımıza çıkması çok muhtemel görünüyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?