iPhone 7 hakkında herşey

1
413

 

DUAL-LENS KAMERA DETAYLARI

iPhone 7 Plus ‘da olması beklenen dual-lens kameraların arkasında geçen yıl Apple ‘ın İsrailli teknoloji şirketi Linx Imaging’i alması yatıyor.iPhone 7 Plus’ın resim kalitesi dual-lens kamera sistemiyle inanılmaz şekilde artacak. Bu sayede profesyonel DSLR kameralardan daha iyi resim kalitesi yakalanabileceği söylenmekte.

iPhone-7-Dual-kamera
Dual-lens kamera tasarımı

Linx dual – lens kamera teknolojisi birkaç tane potansiyel faydayla geliyor. 2-3x optik zoom kabiliyeti, iki lensin farklı odak uzunlukları gibi çeşitli avantajlar var. Resimler daha temiz ve daha açık, az gürültü oranlı, renkler daha doğru olacak. Az ışık şartlarında bile yüksek detay yakalanabilecek.

linxlownoise
LinX gürültü düzeltme teknolojisine bir örnek: Solda iPhone 5de çekilen resim. Sağda ise düzeltilmiş hali.

Linx’in dual-lens kamerasının bir faydası da, gerçek nesnelerin 3 boyutlu taramasını yapabilmesi.

Dual-lens kameraların fotoğraf çekimine ait bir örnek, bu teknolojiye sahip Corephotonics’in video gösterisi. Corephotonics dual-lens kamera, 5x optik zoom, geniş açılı lensler kullanıyor.

MacRumors sitesi Apple’ın son patentlerine dayanarak iPhone 7 ‘nin kamerası hakkında güzel bir video hazırlamış. Apple’ın patentine göre, ekran 2 ye bölünüyor. Bir tarafı normal geniş açılı çekim iken diğer taraf ise derinliği olan zoom’lu çekim oluyor. Video’yu mutlaka izleyin.

Apple’ın kamera modüllerini Sony’den alacağı ama Sony takvimin gerisinde kalırsa, LG ile de anlaşabileceği konuşuluyor.  Neler olacağını yakında göreceğiz.

Okumaya devam edebilmek için sonraki sayfaya geçiniz.

İLGİLİ HABER:  iPhone Batarya Sorunları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?