iPhone 7 hakkında herşey

1
413

Wireless – Kablosuz Kulaklıklar

pple iPhone 7 lerle birlikte EarPods dağıtabilir. Bunu ifade etmiştik. Çeşitli kaynaklarda Apple’ın kablosuz kulaklıklar üzerinde çalıştığı yazıldı.  Geleneksel bluetooth kulaklıklarda sol ve sağ kısım birbirleriyle kablo ile irtibatlı. Apple’ın açıkladığına göre ise bu kısımlar arasında kablo kullanmak zorunluluğu olmadığı şeklinde. Bu tasarım Bragi Dash kulaklıklarını akla getiriyor.

bragi

Smart Connector

iPhone 7 Plus‘a ait olduğu söylenen bir resimde cihazın arkasında Smart connector’ün bulunmadığu görünüyordu. Smart Connector iPad Pro için Smart Keyboard gibi aksesuarların bağlanabileceği bir özellik olarak duyuruldu.

Mac Fan dergisinin Ocak sayısında yayınlanan blueprint çizimlerinde Smart connector görünüyordu.  Bu çizimlerin kaynağının bir Apple iPhone 7 Plus üreticisi olduğu söylendi.

Japon dergi Mac Otakara’ya göre ise Apple Smart Connector’ü artık kullanmayacak.  Eğer kullanırsa bile sadece büyük ekranlı cihazlarda (5,5 inç modellerde) kullanılacak.

Smart Connector ile ilgili bilgiler henüz kesin değil.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus vs. “iPhone Pro”

Daha büyük ekranlı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin çıkmasıyla, Apple iki cihazın sunduğu Optik İmaj Stabilizasyon özelliklerinin farklı olması gerçekleşti. iPhone 6 Plus fotoğraf ve video çekim özellikleri açısından iPhone 6’dan daha iyiydi. iPhone 6s Plus’ın optik image stabilizasyon özelliği iPhone 6s ‘de yoktu.  Aynı farklılık iPhone 7 ve iPhone 7 Plus arasında da olacak. 4.7 inç iPhone 7 single-lens kamera ile gelirken, 5.5 inç iPhone 7 Plus dual-lens kamera ile gelecek. (single=tek dual=çift)

iPhone 7 Plus hakkında çıkan ilk söylentilere göre 2 çeşit iPhone 7 Plus olacaktı. Bunlardan bir tanesi tek kameralı, diğeri ise dual-lens kameralı olacaktı. Fakat KGI Güvenlik’e dayanan iddialara göre Apple sadece dual-lens kameralı 5.5 inç iPhone 7 Plus çıkartacak.

Çinli site MyDrivers ‘a göre ise İphone 7 Plus – iPhone Pro olarak da adlandırılabilir.

İLGİLİ HABER:  iOS 10 Tek Tuşla Kilit Açma

Okumaya devam edebilmek için sonraki sayfaya geçiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?